Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Huszonéves nők, elégedettek...

Huszonéves nők, elégedettek lennétek nettó 350 ezres fizuval?

Figyelt kérdés
Irodai meló(pontosabban home office), főváros. Elégedettek lennétek ezzel, vagy inkább külföldre mennétek?

2021. aug. 20. 21:16
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
#6 igen én is így vagyok vele, pár éve még úgy éreztem volna, hogy ennyi pénzzel gazdag vagyok :D Most 25 évesen viszont úgy érzem, hogy kényelmesen megélni csak dupla ennyiből lehetne. #9 én arra nem alapozok, hogy a partnerem mennyit keres, az az ő pénze, nem az enyém. Amúgy nem albérletben élek, de így sem könnyű annyit félretenni, mint amennyivel egyről a kettőre lehetne jutni belátható időn belül.
2021. aug. 21. 07:13
 12/27 anonim ***** válasza:
97%

Ha egy pár vagytok, akkor egy idő után vagyonközösség lesztek, vagyis igenis lehet, avagy inkább kell foglalkozni azzal, hogy a párod mennyit keres. Nem azért, hogy eltartasd magad, hanem hogy tudjatok együtt tervezni. Márpedig kétszer ennyiből már nem nehéz.

Azért ha nem albérletben élsz, nem olyan rossz bevétel ez.

2021. aug. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
79%

"pár éve még úgy éreztem volna, hogy ennyi pénzzel gazdag vagyok"


Ezzel szerintem sokan vagyunk így.


Pár éve ez még relatív jó pénz volt. A gazdagságtól messze volt akkor is, de legalább kényelmesen el lehetett élni jut is-marad is módon.


Sajnos érezhetően romlik a pénz.

2021. aug. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
#12 igen, ez igaz, de én szeretnék nettó 600 körül keresni, és a párom is akkor legalább annyit(ha már férfi, ne keressen nálam kevesebbet). Na az úgy már jó lenne, de két embernek 700 ezer forint pont ugyanaz, mint egynek 350, nyilván. Mert ketten vagytok, a költségek is dupla akkorák, talán csak a lakbér + rezsi valamivel kevesebb, de minden más költség megmarad. Ha én pl kocsit akarnék venni, azt nem a közös kasszából fizetném, nekem nincs arcom más pénzéből élni, kivéve, ha ő maga ajánlja fel. De mondom, én nem erre akarok alapozni.
2021. aug. 21. 10:53
 15/27 anonim ***** válasza:
75%
Miért ne lenne elég a nettó 350ezer? Gondolom pesten élsz, ott nem tudnak ebből kijönni, itt Kecskeméten a nettó 310ezerből 150ezret mindig félreteszek, párom 100ezret, most építjük a házunkat. Vígan meg lehet élni ennyiből
2021. aug. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
#15 nem Pesten élek, onnan 50 km-re. Nem fizetek albérletet. Most a nyáron sokmindenre kellett pénz, de alapból én is 100-150 ezret félre szoktam tenni. De ennyiből hogy lehet építkezni? A mai árak mellett beletelhet így vagy egy évtizedbe, kivéve, ha hitelt veszel fel.
2021. aug. 21. 11:11
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Veszünk fel hitelt persze mellé, meg segitetett a szülők a telek árával (8 millió volt, ezt kb. 3 év alatt tudnánk félretenni, amíg tovább emelkednek az árak), de mi amúgy is most alapítunk családot, a babavárót felvesszük és mellé 8 millió csok. Ha megszültük a 2 baba, akkor a babaváróból elengednek 3 milliót, szóval marad 15 millió hitelünk,aminek kevesebb, mint 100ezer a törlesztője. Szerintem vállalható.
2021. aug. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
#17 na igen, csok nélkül esélytelen lenne bármit kezdeni manapság :D Csak mondjuk én nem akarok 3 gyereket és innentől szívás. Na meg igen valószínű, hogy pár éven belül bedől az egész, ez a kb “ingyen pénzosztogatás” mindig túl szép, hogy igaz legyen.
2021. aug. 21. 11:42
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Mi sem akarunk 3 gyereket. Nem is veszünk fel 10+10millió hitelt. 8 millió hitelt meg 5 éven belül vissza tudunk fizetni. Ha nem akarnánk gyereket, akkor meg nyilván a lakás is megtenné, az meg olcsóbb, azt kapásból hitel nélkül tudnánk nagyobbat venni. Aki akar gyereket és nem használja ki a jelenlegi támogatásokat, az nem túl bölcs döntés. Bedőlni nem fognak, hiába vár mindenki erre. Aki elvált vagy nem születik gyereke, az szimplán eladja a lakást és visszafizeti a hitelt, ahogy sokan teszik is. Nem fog bedőlni
2021. aug. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
35%

Én 20 éves vagyok, egyetemista. Ennek jelenleg a töredékét keresem, persze elfogadnám, ha ennyi pénzzel megdobnának (bár csak akkor, ha a jelenlegi munkahelyem tenné ezt, másikat csak ezért nem keresek, mert itt mindennel elégedett vagyok)

Persze ha végzek, ennél sokkal többet szeretnék keresni. 28-29 évesen nem lennék elégedett vele.

2021. aug. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!