Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmomdás előtt kifizettethete...

Felmomdás előtt kifizettethetem a munkáltatóval az el nem használt szabadságot?

Figyelt kérdés

4éve dolgozom egy cégnél, és úgy érzem végleg kiégtem. Soha nem volt egyetlen nap fizetett szabadságom sem (ki sem fizette) hétfőtől vasárnapig dolgozom, minden ünnepnapot és törvényes munkaszünetinapot végigdolgoztam. Átlagosan havi 240 órát dolgozom, néha 300+, de sohasem volt kevesebb mint 180. Betegszabadságom is 10nap volt négy év alatt.

Mindezért alig kapok többet mint a törvényes minimálbér.


Úgy érzem, hogy 4évig ki voltam zsákmányolva, és legalább a távozásom előtt szeretném megkapni amire jogosult vagyok.



2021. aug. 22. 22:25
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
És ha megfenyegetném, hogy feljelentem? Soha nem írtam alá, hogy szabadságon lettem volna.
2021. aug. 23. 12:09
 12/12 anonim ***** válasza:

4 évig ez miért nem zavart, miért nem reklamáltál miatta? Pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadunk el...


A NAV egyébként nem írja ki a szabikat, mivel beléptető rendszerük van. Ha a kért szabadságot engedélyezték, akkor szabadságon is leszel náluk. Más opció nincs.

2021. aug. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!