Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha leendő mérnökként szeretnék...

Ha leendő mérnökként szeretnék egy cég felső vezetésébe elhelyezkedni, akkor érdemes egy műszaki menedzser/közgazdaságtan mesterszakot elvégezni?

Figyelt kérdés

Nyilván a kapcsolatépítés a cégen belül szintén fontos szerepet játszik.


De amennyiben már nem csak a termelőfolyamatokban szeretnék részt venni, hanem foglalkozni szeretnék a cégvezetéssel érdemes lenne megcsinálni a fent említett szakok vmelyikét?


Illetve néztem mesterszakokat, de ilyet, hogy közgazdaságtan mesterképzés nem találtam. Vezetés & szervezés, vagy vállalkozásfejlesztés lenne amire gondolok?


2021. aug. 30. 14:03
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Felesleges még egy olyan papír a tapasztalat az ami kelleni fog,
2021. aug. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Attól függ, milyen a céges kultúra. Nagyon szar cégeknél valóban a "nem kell papír" dívik még mindig, de a nyitottabb nemzetközi vállalatok már nem győzik visszaküldeni egyetemre a feltörekvő alkalmazottaikat - jellemzően persze MBA képzésre, ami kb. egy vezetés szervezés, vezetői számvitel, általános üzleti képzés és pénzügyi ismeretek keveréke.
2021. aug. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Ne hallgass az első, tudatlan válaszolóra, ahhoz hogy felsővezetésben dolgozhass, nem csak mesterre van szükség, de egy MBA-ra is egyre inkább. Szóval hajrá!
2021. aug. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

Vannak pénzügyi szakirányú továbbképzések (pl. mérnök közgazdász), de ott van az MBA, vagy a Corvinuson is találni néhány mesterképzést, aminél többé-kevésbé elfogadják a műszaki alapokat.

Szerintem érdemes elvégezni, márcsak azért is, mert értelmes helyen pénzügyi/vállalatirányítási háttér nélkül biztosan nem ültetnek menedzseri pozícióba. Persze első sorban nem ez fog dönteni, de én azt szoktam mondani, hogy "jól mutat" ha van. :)

2021. aug. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Alapvetően csak a diploma miatt, legyen bármilyen felsőfokú végzettséged is, te nem fogsz egy komoly cégnél felsővezetőként elhelyezkedni. Talán a legkevésbé fontos szempontnak tartom.


Hogy ha lehuzol sok évet egy cégnél és bizonyítani tudod a menedzseri képességeidet, akkor szépen lassan megvan az esély rá hogy a felsővezetésbe kerulj. De én a pályafutásom alatt nem hallottam olyanról, hogy valaki azért ne kapta volna meg az eloleptetest mert ne lett volna gazdasági végzettsége. Persze ártani nem árt, biztos plusz pont, csak a kérdés az hogy megéri-e elvégezni.


Én nem teljesen vagyok azon az állásponton hogy igen.

2021. aug. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Autóipari tapasztalatom van, pont leszarják milyen papírod van, de egy mérnöki bőven elég + később MBA, ha nagyon csicsázni akarod.

Szakmunkás végzettségű felsővezetővel is találkoztam már olyan multinál, aminek a világon 273 lokációja van. Konkrétan egy lokáció gyárigazgatónak megfelelő pozíciójában ült 20 évig, amíg az új főnöke meg nem szabadult tőle, mondjuk kicsit elkalkulálta magát a főnök úr, mert a fickó 89 emberéből 53 utánament 2 hónapon belül.

2021. aug. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én a Corvinuson tanítok posztgraduális mérnököket is.

Csupa nagy cégnél dolgozó pacák, és néhány vállalkozó.

Van ennek értelme, a tudás is, meg a végzettség is.

Még vezérigazgató is van minden évben.

2021. aug. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!