Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomás, tanult állásba,...

Diplomás, tanult állásba, külföldre költözött emberektől miért nem lett itt vagy más fórumokban olvasni?

Figyelt kérdés

A net, nem csak ez az oldal, tele van kérdésekkel, válaszokkal ausztriai, németországi, angliai munkavállalással.


De 99,9%-a ezeknek kétkezi, tanulatlan munkakörhöz kötődik. Még ha végzettsége lenne is valakinek, akkor is a kinti munkája nem olyan.



Tanult, diplomás emberek tapasztalatairól a neten egyáltalán lehet valahol olvasni? És nem egy-két véleményre vagyok kíváncsi.


Hozzáteszem angol nyelven sem lehet sokat találni magyarok vagy más kelet-európaiak beszámolóit, válaszait.


Nyilván érdekesebb, informatívabb, hogy más magyar vagy hasonló kelet-európai hátterű hogy csinálta mint pl. egy indiai.



2021. szept. 2. 12:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Talán itt :

[link]

2021. szept. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem csak nem keresed elegge. En mar sokszor leirtam itt is hogy hogyan jutottam oda ahol vagyok ( diploma nelkul ) de kb minsig lepontoznak ha leirom a fizetesem :)


Szerintem a kerdesben szereplo emberekbe van par kozos tulajdonsag:

Ambicio, kalandvagy, iq, kitartas, stressz tures, tanulasi vagy. Ebbol van ami tanulhato vagy formazhato a tobbi meg veled szuletett.

Nagyon sok hires embernek van konyve, azokat erdemes elolvasni, abbol is merithetsz erot, vagy ihletet.

Ha az erdekel TE hogyan emelkedj ki, akkor ajanlom jordan b petersen anyagait, nala olyan kerdesekre is valaszt talalsz amiket meg csak fel se tettel

2021. szept. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyszerűen kétkezi munkás, képzelten kivándorlóból több van. Hiszen ők itthon keresnének minimálbért, kinn meg mondjuk 400 ezer forintnak megfelelő font vagy euró a minimálbér, és ezt ő összehasonlítja, megállapítja h a 400 több mint a 100 és kimegy. Azt nem nézi, hogy ha itthon is ugyanazt a nyomorult életet élné, mint kinn (nyomorogni sokadmagával egy bérlakásban, szoviális vákum, igénytelenség), akkor ugyanott lenne. De ha megfigyeled, amikor magyarázzák, hogy itthon nem lehet kijönni a fizetésből, mind úgy kezdi, hogy mert 150 ezer az albérlet. Na ha ugyanilyen albérletet kellene fizetnie Londonban, az legalább 500 ezer lenne.


Aki diplomás, az általában itthon is jól el van (tanárok, EÜ dolgozók stb. kivételével).


Másrészt a diplomás állásokhoz komoly, anyanyelvi szintű nyelvtudás van, ezzel kevesen rendelkeznek.


Ettől függetlenül én ismerek diplomás ápolókat, akik jól élnek, házat vettek, gyerekeket szültek Angliában, mondjuk vidéken. Amúgy ők sem a szakmájukban, hanem alja munkával kezdték.

2021. szept. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!