Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdőként banki kockázate...

Pályakezdőként banki kockázatelemzés területén hazai banknál nettó 280 ezerért milyen fizu?

Figyelt kérdés
számomra kicsit kiábrándító, hogy a 300-at nem adják meg
2021. szept. 2. 17:34
1 2
 11/13 anonim válasza:
10-es! Azért ebbe belekötnék. Én a napi hazajárós béremet írtam le, vagyis én úgy keresek ennyit, hogy nem alszom kamionban és minden nap otthon alszom, ráadásul nem szakadok meg a munkában. Vannak olyan kamionos munkák, ahol több mint 1 misi felett lehet keresni nettoban, de az más kategória. Illetve előző cégemnél 750-800e. Ft. körül kerestem nemzetköziben és hetente vagy 2 hetente jártam haza. Igaz ez teljesen más életforma, de nem hiszem, hogy bármi más munkával lehetne ennyit keresni. Deploma ide vagy oda, nagyon kevés az a diplomás aki ennyit keres alkalmazottként, mint egy kamionos. És ami nem mindegy, hogy amíg tanul az ember, eléri a 28-30. életévét mire rendesen keresőképes lesz, addig egy kamionos már felépítette az életét, megvan mindene. 31 éves vagyok, van ház, 2 autó, család, boldog élet. Így nekem már elég a havi 450 netto is, és azt csinálom amit szeretek, ráadásul minden nap otthon alszom, szabad hétvégéim vannak. Persze 9 évig dolgoztam is ezért rendesen, de még mindig fiatal vagyok és megvan mindenem. Ezért sem bántam meg, hogy ezt a szakmát választottam. 31 éves "fiatal" koromra megvan mindenem, amire szükségem van.
2021. szept. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Tényleg nem vitatkozni, meg okoskodni szeretnék veled, de 450 nettónàl magasabb nettó napi hazajárósként, baromira kétlem. Tényleg nem mondom, lehet, hogy egy kis rétegnek szerencséje lesz és tud ennyit keresni kamionosként, de kétlem, hogy ez lenne az àtlagos.


Az, hogy külföldön végzett munkàval, mennyit lehet keresni, azt felesleges az itthoni nine-to-five munkákkal összehasonlítani, mert nyilván külföldön ezekért is többet kapnàl. ( Saját példa, kicsit jobb lenne a németem, mehetnék bécsi központba dolgozni (2 nap office timeot jelent, szóval mondjuk bpestről vonattal, vagy Győrből elérhető, keresnék 60%-kal jobban, ugyan azért a munkáèrt,

mint amit most csinalok.)


Egyébként csak most leszek 23 éves, nem muszáj 28-30 éves korig tanulni, bsc 3,5 év és optimális esetben 18-19 évesen egyetemre mész (Nekem volt 28 éves tanárom anno, akinek már Phd-ja volt).


Hozzáteszem, örülök, hogy boldog vagy és sikeres vagy, anyagi biztonsàgban, illetve, hogy ebben megtalaltád az örömödet.


Viszont az sem gondolom, hogy a közgazdászoknak, akik kvalifikáltak és nem nyugszanak bele a posvànyosba, ők olyan rosszul élnének. Pontosan làtom, hogy feljebbi pozikban milyen jól keresnek a munkatársak, azt hogy egy átlagos képességű is 7-8 év kemény munkàval el tud érni nettó 1 milliós fizetést, otthoni munkavégzést, bónuszokat, stb. Nekem fontos, hogy max heti 1-2 nap kelljen officeba menjek, így sokkal lazàbb az életem, elég csak 8-kor felkelnem, aludhatok nagyokat, kipihenten, egyensúlyban vagyok a munkával.

2021. szept. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

10-es, nagyon érdekes dolgokat írtál.


Megkérdezhetem, hogy milyen szakokon tanultál és melyik egyetemen?

Egyetem mellett szakmai gyakorlaton biztos voltál, ebből már látszik. Mást is csináltál mellette?


Milyen kockázati területre mentél dolgozni?

2022. máj. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!