Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közalkalmazotti „rendes...

Közalkalmazotti „rendes lemondásra” (60 napos) hol találok aktuálisan elfogadott mintát a neten?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Több helyen néztem a neten, de egymásnak ellentmondó mintákat találtam. Melyik az aktuális és hol találom? Be tudnátok esetleg linkelni, vagy akár privátban küldeni? Tehát 60 napos közalkalmazotti lemondás mintát keresek. (A 60 napot ledolgozom.) Tehát én mondok le (azaz felmondok), mint közalkalmazott.

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket előre is!



2021. szept. 4. 19:35
 1/3 ascelpius ***** válasza:
100%

Nincs olyan hogy elfogadott minta, formai okok miatt nem lehet elutasítani egy felmondást (meg igazából sehogysem), kábé ha egy zsepire ráírod, hogy te xy dátummal felmondod a cégnél a munkaszerződésedet és átveszik majd alárjak, onnantól nincs mást tenni. Az aláírást meg nem tagadhatják. Egyébként a személyzetis/HR-es biztos tud adni egy formanyomtatványt, ha van ilyen elvárás (ez inkább multiknál szokott lenni, ott is el kell hogy fogadják a tiedet, de jófejségből kitöltheted a sajátjukat is)


De itt egy példa, én annó ezt használtam

[link]

2021. szept. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A belinkelt minta azért nem jó, mert az munkaviszonyra vonatkozik (törvényi hivatkozás is), de a lényeg ugyanaz.


Egy felmondás nagyon egyszerű. Konkrétan pár sor.


Szervezet neve, címe


Alulírott Buga Jakab (ide a személyes adataid), az Önöknél X. Y. nappal fennálló közalkalmazotti/köztisztviselői stb. jogviszonyomat felmondom.


Dátum és az aláírásod


Ha hiszed, ha nem, ennyi az egész. Nem kell Neked paragrafusokra hivatkozni, stb.

Maga a felmondás/tisztségről történő lemondás átadása kiváltja a joghatást, tehát onnantól kezdve a jogszabályokban foglaltakat kell követnie mindkét félnek. Ezekre külön nem kell senkinek hivatkoznia a felmondásban, mert nem attól eltérően kéred kezelni azt.

Ha attól eltérően kéred kezelni a felmondásod, akkor a hivatkozási alapot (paragrafus) beleírhatod, de minden más esetben minek? Nem vagy Te jogász.

2021. szept. 5. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítőkész, hasznos válaszaitokat!
2021. szept. 5. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!