Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Van olyan ország, ahol a...

Van olyan ország, ahol a sportfogadás majd hogy nem adómentes, illetve elfogadott?

Figyelt kérdés

Itthon nem lehet normálisan leadózni a külföldi irodáknál történő sportfogadás nyereményét. Szándékosan betarthatatlan szabályozás van, amivel a cél az, hogy a Szerencsejáték Zrt-nél játsszon az ember (erről ne is vitázzunk légyszi).


Viszont az érdekelne, hogy ha valaki mégis egy külföldi irodánál szeretne játszani, és tudja is magáról, hogy profitálna, akkor melyik országba lenne célszerű kiköltözni. Van valakinek tapasztalata ilyen téren? Nem feltétlenül az adómentesség érdekel, az is jó ha kevés.

(illetve feltétel lenne még, hogy a megélhetés ne legyen rettentően drága, tehát UK nem a legjobb)


Kérdésem még, hogy ha valaki kiköltözik, akkor mennyi idő után tud kinti adózás szerint fizetni, vagy mit kell ehhez csinálni.


Talán elég egy bejelentett lakcím, és fél éves kinttartózkodás?



2021. aug. 23. 14:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Adózhatsz rögtön kint, alapvetően nem kell hozzá se lakcím, se fél év. Már persze ha jogszerűen ott kell adóznod. Persze a tényleges bürokrácia macerás lehet :).

Talán arra gondolsz, hogy mikor számítasz ott belföldinek adózás szempontjából. Erre bonyolultabb a válasz, de pl ha itthon se családod, se lakásod, se bankszámlád, se munkahelyed nincs, és szándékod szerint véglegesen kiköltözöl, akkor akár első naptól lehetsz belföldi.

A fentiek elsősorban az EU-ra vonatkoznak, de sok más országgal is hasonló elven működik.

2021. aug. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem kell messzire menni, ugyanis Ausztriában legális és adómentes az online szerencsejáték. Én is utánajártam a dolognak és ez egyelőre a terv, ha itthon belekötnének a tevékenységembe.
2021. aug. 24. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Navigare necesse est.

Adózni muss !

Nem értem mit görcsölsz okostojás?

Nyersz a tippen milliókat és kész ?

Mi a bajod?

ja ,hogy állandóan vesztesz !!!

2021. aug. 24. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Laylah ***** válasza:
Angliában is adómentes.
2021. aug. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Angliában adómentes, de a megélhetéshez szükséges összeg nagyon magas. Jó lenne olyan helyet keresni, ahol 3-400 ezerből kényelmesen elvan az ember, albérlettel.


Ausztria elvileg megváltoztatja a szabályait jövő jan. 1-től, de nem tudom hogy módosul.


Szlovákiáról vagy Horvátországról tud valaki valamit? Ott hogy adózik, hogy szabályozzák a szerencsejátékot? Mondjuk egy Párkányi tartózkodásos buli nem lenne rossz.

2021. aug. 30. 19:11
 6/9 anonim ***** válasza:
Esetleg Máltának érdemes utána nézni, ott alacsonyabbak a megélhetési költségek és szerencsejáték központ. A klíma is kiváló egész évben.
2021. aug. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Laylah ***** válasza:
Én éltem Angliában két évig, bár csak szobát béreltem, de minimálbér mellett is kényelmesen elvoltam.
2021. aug. 31. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#6 Máltát megnézem, bár örülnék olyan helynek, ahova nem repkedni kell, hanem kocsival megvan pár óra alatt.


#7 Szerinted mennyi kell ahhoz havi szinten, hogy egy szoba bérlés mellett ellegyél?

Olyan szoba kéne, ahol azért egyedül vagyok.

2021. aug. 31. 08:40
 9/9 Laylah ***** válasza:
Én is egyedül voltam a szobában. 200 volt a díja egy hónapra, ha nem éltél nagy lábon (utazgatás, autó, szórakozóhelyek), 7-800 fontból ki lehetett jönni. Azóta emelték a minimálbért, vagyis, minden évben emelik. Egy szobával nettó 1000-1200 fontból simán ki lehet jönni.
2021. aug. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!