Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közgazdászként külföldön...

Közgazdászként külföldön miért olyan nehéz szakmai állást kapni, szinte lehetetlen?

Figyelt kérdés

Humán szakokkal nehéz, mindenki tudja miért.


Azonban a közgazdász az piacképes valami, értelmes dolog is, sok-sok pozícióval, lehetséges munkakörrel.


Azonban amíg egy orvos, mérnök könnyen kap külföldön szakmájában állást, magyarországi diplomával, egy közgazdásznak miért lehetetlen szinte?


Nyilván normális nyelvtudás mellett persze.



2021. szept. 4. 20:23
 1/9 anonim ***** válasza:
28%

Azért, mert ez kb a legegyszerűbb szak, amit bárki el tud végezni, aki mondjuk elérte középiskolában a 4-es szintet matekból. Lassan már a büfészakok közé sorolható, annyira nem ad gyakorlati tudást, csak egy általánost.

Ez miatt a külfödiek is simán meg tudják csinálni, míg egy programozói vagy orvosihoz sokkal nagyobb szaktudás és önképzés szükséges.

Ha ilyesmi területen akarsz külföldön elhelyezkedni, akkor érdemes inkább gazdinfót tanulni.

2021. szept. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Annyira zseniális a közgázos szakokat lebüfészakozni. Szeretném jelezni, "lesajnált" közgazdász vagyok, rohadt jól keresek. A főnököm 3 m bruttót keres és közgazdász a végzettsége, neki a főnöke meg keres évi 300 ezer dollárt és ő is közgazdász. Büfészak - :) -
2021. szept. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem találsz külföldön közgazdász állást


1) nincs tapasztalatod

2) nincs nyelvtudásod megfelelő ( hunglish b2 nem nyelvtudás, full professional proficiency és bilingual proficiency közötti angol kell és egy full professional proficiency (német/francia/olasz/spanyol/svéd/dán/finn nyelvek egyikéből).

3) értelmezhetetlen egyetemen végeztél

4) junior közgazdászokból sehol sincs hiány


Több nyelvet beszélő barátaim közül több is külföldön dolgozik közgazdászként.



Mit tudsz csinálni orvosként külföldön?


1) alapvetően se mindenkinek van esélye

2) adott ország nyelvét profin tudni kell

3) próbálj meg egy párizsi vagy londoni orvos állást megcsipni :)

4) videkén lehetsz orvos átlagba ha 1 és 2 teljesül

2021. szept. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%
#2 bölcsészek is keresnek milliókat, ez nem igazán releváns ilyen szempontból.
2021. szept. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
32%
Olyan szempontból egyáltalán nem releváns, hogy category managereknek általában ott van az elvárások között egy közgazdász területen legalább egy bsc, de preferáltam msc :), de ofc yes.
2021. szept. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem lehetetlen. Volt évfolyamtársaim közül számosan dolgoznak külföldön “szakmában”, nemegyszer vezetői pozícióban.


Orvosként lehet, hogy könnyebb, mert orvosból mindenhol hiány van, de megfelelő nyelvtudással (angol sokszor elég), értelmezhető tapasztalattal és persze tudással, felkészültséggel egyáltalán nem rendkívüli.


Gyakori, hogy itthoni pár év multinál a cégen keresztül jutsz ki nyugatra, aztán ott már könnyebb megragadni.

2021. szept. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%
Pedig jogos a kérdés. De ugye az a minimum, hogy az ország nyelvét beszéled folyékonyan. Ezen felül még 2 nyelvet szoktak kérni, meg szakirányú tapasztalatot vezető beosztásban. Én legalábbis eddig még csak ilyen álláshirdetéseket láttam. Ahogy korábban is írta itt valaki, junior közgazdászból kint is sok van. Olyat keresnek, amiből helyben nincs. Szerintem nem sok mindent tud egy magyar, amit a kintiek nem, már bocsánat.
2021. szept. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Olyasmihez kell erteni amihez ott is csak kevesen. En kozgazdasz vagyok, de raalltam ilyen infos dolgokra, vegul 8 evet huztam le svajcban ottani nagybankoknal, szoval meg lehet ezt csinalni.


De ismerek olyat is aki quant trader londonban evi 250k fontert.


Nyilvan ez teljesen mas szint mint egy sima marketinges vagy konyvelo.

2021. okt. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
az oka az hogy a felsőfokú végzettség minden területe felhígult, minden egyetem ontja magából a 2 év alatt "kinevelt" számszaki zseniket akik presztízs meg szülői nyomás hatására mentek egyetemre vakon. de semmi gond, a lufi kipukkan hamarosan és nem fogják lesajnálni a kőművest/szobafestőt/mázolót stb.
2021. okt. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!