Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A mai világban miért lehetetle...

A mai világban miért lehetetlenítik el az introvertáltakat és azokat akiknek nehezen megy a komminikáció? Szinte minden álláshirdetésnél elvárás a “kiváló kommunikációs készségek”.

Figyelt kérdés

2021. aug. 5. 21:19
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Nem ezt vettem észre. A szakertelem sokkal fontosabb. Még úgy is kedvelnek, ha néha ufo-nak tartanak... 😃
2021. aug. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%
Az introvertált nem azt jelenti, hogy nem mersz megszólalni. Akinek tényleg ilyen problémája/fóbiája van, keressen rá megoldást, csomó könyv, tanfolyam stb. foglalkozik ezzel.
2021. aug. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

Azért nem veletlenul várják el ezt rengeteg pozicional, senkit se akarnak ellehetetleníteni, de az miért meglepő ha egy cégnek az az érdeke, hogy mondjuk egy sok millió eurós vevői körrel a beosztott az tudjon jól kommunikálni. Vagyonok múlnak rajta.

De ez nem csak az üzletkötéssel kapcsolatos pozíciókra vonatkozik, nekem is nem egy olyan mérnök munkatársam van akik szakmailag nagyon felkészültek, de szinte lehetetlen velük együtt dolgozni. Van hogy hárman ülünk 1-1 értelmetlen, összefüggéstelen, regény hosszúságú levél felett hogy még is mi a fenére akar ez kilyukadni.


Én is introvertalt vagyok, de mind írásban mind szóban jól kommunikálok külsős és belsos partnerekkel is, az egyik másik kérdés hogy ki nem allhatom a small talkot. De a kettő nem zárja ki egymást.

2021. aug. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
74%

introvertált vagyok, és most diplomáztam kommunikáció szakon


nincs ilyen szoros összefüggés, egyszerűen ez egy fejleszthető készség, sosem okozott nehézséget

2021. aug. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én jómagam aspergeres vagyok
2021. aug. 5. 23:03
 6/8 anonim válasza:
81%

én is, előző vok

bizony, és felnőttként derült ki

a szemkontussal kapcsolatban vannak averzióim, de mivel ezt tanultam az egyetemen, segített áthidalni sok nehézséget

2021. aug. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%

Nem lehetetlenítik el az introvertáltakat, csak egyszerűen úgymond több lehetősége van egy extrovertáltnak. Az introknak általában nem erősségük a small talk, ami miatt kívülállónak érezhetik magukat egy csapatban. Nem csak azért fontos a jó kommunikációs készség, hogy ügyfelekkel tudj tárgyalni, de ahhoz, hogy eredményesen működjön egy csapat, a kollégákkal is jól kell tudni kommunikálni. De ez nem jelenti azt, hogy folyamatosan pletyizni kell velük, de meg kell tudnod fogalmaznod az álláspontodat, gondolataidat. Ezt is sokszor tesztelik interjúkon, mennyire vagy beilleszthető egy csapatba.


Egy szakmailag felkészült introvertált egyébként egy érték egy csapatban és nagyon sokat hozzátehet egy cég sikeréhez az, hogy nem minden dolgozójuk ugyanolyan. Ha ennyire zavar ez a kommunikációs elvárás, válassz olyan munkát, ahol kevesebb interakció van. Én is intro vagyok, az elején pénztárosként, vevőszolgálatosként kezdtem, ami amúgy nagyon sokat tett hozzá a kommunikációs fejlődésemhez. Úgyhogy abszolút fejleszthető ez a képesség is. De ha tényleg nagyon zavar, és stresszként éled meg a kommunikációt, érdemes egy olyan pozíciót nézni, ami kevesebb stresszel és kommunikációval jár.

2021. aug. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
90%
Szakmai dologról tudok beszélni, de semmi kedvem senkivel sem beszélgetni hétköznapi témákról.
2021. aug. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!