Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A közigallas portálon megjelen...

A közigallas portálon megjelenő álláshirdetések jó része „kamu” abban az értelemben hogy már előre megvan az ember mindenre és csak törvényi kötelezettség miatt írják ki az állást?

Figyelt kérdés
2021. szept. 6. 08:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Engem kétszer húztak be protekcióval két különböző közigazgatási szervhez, szóval bár területfüggő, pozíciófüggő, és éppen még szituációfüggő is, de igen, eléggé belterjes a közigazgatás, legalábbis felénk, keleten. Egy próbát azért megér.

Viszont volt már úgy nekem, hogy nem egészen volt protekcióm egy szintén közig. álláshoz (vagyis akit protekciónak hittem az szart az egészbe), a végzettségeim másolatát közjegyzővel kellett hitelesíteni a jelentkezéshez, tehát alapban belekerült egy tízezrembe a folyamat és még fel se vettek - na, efféle helyre tényleg ne jelentkezz, hacsak nem vagy biztos a dolgodba, vagy nincs fülesed.


De például ott egy volt munkatársam, aki protekció nélkül jutott be, neki viszont nagyon passzolt a végzettsége és tapasztalata a pozícióhoz, illetve hasonló szervtől jött át.


Na mindegy, próbáld meg, ha annyira itt szeretnél dolgozni. Aki képes a versenyszférába elhelyezkedni, az általában nem vágyik ide, de esetemben nem bír sokáig maradni, mert belefásul.

2021. szept. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nem
2021. szept. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
#1 vagyok. Még annyit hozzátennék, hogy párom úgy került a közigazgatásba, hogy a munkaügyi közvetítette ki közfoglalkoztatás keretében és egy év után átveszik állandósra. Úgy is lehet, de olyankor szintén szoktak nézni végzettségeket, nyelvvizsgákat.
2021. szept. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, az. Tapasztaltam.
2021. szept. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez azért erősen terület függő. Szociális szférában pl.: alig van jelentkező, ott örülnek, ha egy hozzáértő be adja a pályázatát. De a tanároknál és az eü-ben is hasonló a helyzet. A közigazgatás "magasabb" szintjeit nem ismerem.
2021. szept. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Nekem az a tapasztalatom, hogy még az életben nem jeleztek vissza se azokról a helyekről, amiket ott találtam, és nem, nem minisztériumi osztályvezetői pozíciók voltak. Konkrétan sorban pipaltam ki, hogy miket kérnek, és hogy azokból nekem mi van meg, és soha semmi.


Szerintem nyugodtan számolhatunk úgy, hogy ha elküldi valaki mondjuk 30 helyre onnan, talán 3-4 esetben van egyáltalán sansza, hogy érdemben megnézik a pályázatát.

2022. jún. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!