Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem akarnak dolgozni a...

Miért nem akarnak dolgozni a magyarok és miből élnek meg munka nélkül?

Figyelt kérdés
Évek óta nagy munkaerőhiány van Magyarországban. Nem csak végzettséget nem igénylő betanított munkára, hanem most már egyre több szakmunkakörbe lehetetlen munkást találni a Magyarországon, elég jó fizetésért sem. Olyanokat is hallottam, sőt ismerek sok olyant akik, hogy inkább várják otthon a 22 ezer ft összegű segélyt, ahelyett, hogy elmennének dolgozni teljesen egészséges emberek, tehát nem arról van szó, hogy valami bajuk lenne és azért nem dolgoznak. Sok munkaerőhiányban szenvedő munkahelyek is hiába keresnek munkásokat cserében magas fizetésért, egyszerűen magas fizetésért nem akarnak elmenni dolgozni az emberek. Több dolgot sem értek: A régóta munkanélküli emberek honnan van pénzük és miből élnek meg, hogy munka nélkül megtudnak élni sokáig? Hogy tudnak több évig 22 ezer ft segélyből megélni? Talán sokan eltartatják magukat valakivel(pl:szülök,nagyszülök,párjával)? Vagy Magyarország annyira gazdag ország lett, hogy munka nélkül meg lehet élni vagy mi van? Másrészt az államnak miért éri meg segélyeket osztogatni? Amikor tudják nagyon jól, hogy hatalmas a munkaerőhiány, és ez csak rosszabb lesz. Most nem a romákról beszélek, hanem magyarokról. Mi az oka magyarok x % nem akar dolgozni csak panaszkodni tudnak. De még magas fizetések ellenére sem megy el dolgozni? Mi jelenségnek az oka?

2021. szept. 9. 14:56
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ezt én se értem. A szomszédomék pl. pont ilyenek, nincs munkája senkinek a családban, anyuka otthon van a kisgyerekkel (kb. 1 éves, szóval gyanítom gyed-en), apuka meg munka nélkül. És nem "kisebbség".

Párom autószerelő, nem találnak embert aki dolgozna. Apukám egy nagyobb üzemben dolgozik, oda se találnak embert.

Én nem értem, hogy élnek meg az emberek, mi ketten élünk a párommal, mindketten dolgozunk teljes állásban, és így azt mondom hogy jól kijövünk. De fizetés nélkül nem értem, hogy lehet...

2021. szept. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
33%
Mondom. Befektetnek.... Nem kell az egész életed végig dolgozni. Nekem kb 13 bejelentett munka napom volt.
2021. szept. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!