Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Túl vagyok egy telefonos...

Túl vagyok egy telefonos interjún ahol úgy váltunk el átgondolom, de azóta már 2 e-mailre se reagálnak? Ez után nem sok ha még fel is hívom?

Figyelt kérdés

Elmondtak mindent a munkáról, sokmindent megbeszéltünk, teljesen úgy nézett ki a hívás, hogy ha azt mondom ok vállalom, akkor kb. már kezdhettem is volna! De a kevés fizetés miatt gondolkodási időt kértem. Így váltunk el, meg úgy, hogy ha bármi kérdésem van keressem bizalommal. Volt kérdésem és meg is írtam. Majd vártam egy hetet a válaszra és újra írtam tényleg illedelmesen, óvatosan, érdeklődően. De már ennek is két hete. Valószínűleg előrébb lennék most, ha a második megkeresést telefonon tettem volna, de kíváncsi vagyok, hogy lesz ebből valami vagy engedjem el? Viszont mostmeg nyomulni sem akarnék, olyan nehéz ez.

Sok helyen olvasom, hogy még az önéletrajzra sem reagálnak egy sablon üzenettel sem. Engem általában visszahívnak meg jaj de jó jaj de alkalmas, s aztán tűnnek el, ami még rosszabb szerintem, bár ugyanaz az érdektelen kategória.:(


2021. szept. 13. 11:06
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
valószinűleg találtak már mást akinek elég az a fízetés is amit adnak. és nem "akadékoskodik" annyit mint te.
2021. szept. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt, hogy nem reagáltak két e-mailre, másfél hét alatt, pedig éreztem, hogy az enyém az állás.

Végül felhívott a HR-es, elnézést kért és megkérdezte mikor tudnék kezdeni.

2021. szept. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ők is gondolkodási idejükben vannak.

Várják azt, akinek az általad kevesellt munkabér is elég. Nem kell elégedettnek lennie, de akinek szüksége van, annak a kevés is több, mint amennyi most van.

2021. szept. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Oké első, de ezt most hogy tudjam meg?

Én is úgy döntöttem egyébként, hogy a semmitől több, de olyan alacsony bérrel akartak felvenni diplomásként, hogy még a 8 általános minimálbér törvényben meghatározott minimum órabérét se érte el, ezt nem tudtam szó nélkül hagyni. Legalábbis egy kérdést és véleményezést megért. Ráadásul napi bejelentéssel, home office-ban, tehát abszolút minden lehetséges módon spórolnának nem túl emberséges módon, de még így is benne lettem volna végül.

Most így több mint 3 hét elteltével a tel.hívás óta (ami aznap rögtön megtörtént, ahogy beküldtem az önéletrajzom), úgy érzem jó lenne már tudni, hogy engedjem ezt el vagy érdemes még várnom!? Anélkül, hogy túl nyomulósnak tűnnék és úgy, hogy a bérkérdés is megválaszolásra kerüljön. Egyáltalán tudjam, hogy aktuális-e még az egész.

2021. szept. 13. 12:39
 5/7 anonim ***** válasza:
34%
Tapasztalatból mondom, ha két héten belül már nem ülsz bent a munkahelyen, akkor nem téged választottak. Még kis naív vagy, jobb ha ezt megszokod.
2021. szept. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha eltelt 3 hèt, ès a kèrdèsre se reagálnak, akkor ezt el kell engedni, ez már kb esèlytelen.

Amúgy meg ne bánd, az amit írtál róla, hát nagyon szánalom kategória.

Jobb mint a semmi alapon már egy mekivel is jobban járnál, ott kezdőkènt nettó 200 körül van (legalábbis itt felènt az van a táblán), ès nem minimálbèr alsó hangon, az is napi bejelentèssel...

2021. szept. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de abból, hogy valaki régen nem volt már az "álláspiacon" és ezért kérdez, mit hogy kezeljen, az nem egyenlő azzal, hogy ha valaki ilyen jellegű kérdést tesz fel az pályakezdő.:)

Azért reménykedem még egy kicsit, mert mondták is augusztusban, hogy október-novemberre kéne betanulnom annyira, hogy ezekben a hónapokban túlórát is kéne vállalnom. De már egy nemet kapnék is könnyebben le tudnám zárni, még ha nem is lett volna egy fair munkahely, legalább sikerült volna valami home office-ban! Úgyhogy szerintem majd összeszedem a bátorságom és felhívom a napokban az interjúztatót. Közben keresek tovább hasonló lehetőséget.

Köszönöm szépen a válaszokat mégegyszer!

2021. szept. 13. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!