Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem tüntetik fel sehol...

Miért nem tüntetik fel sehol a munkavégzés pontos helyét sok hírdetésnél?

Figyelt kérdés

Nagyon zavaró, hogy az esetek 90%-ában csak a várost írják ki munkavégzés helyszíneként. Ez miért van?


Jelenleg a munkákat vadászom. A legtöbb esetben csak kiírják a város nevét, de ez külföld esetében nem sokat segít, ahol hatalmas méretű városok lehetnek..

Én hajlandó lennék maximum másfél órát utazni tömegközlekedéssel, de van ahol lazán 2,5 órát kéne utaznom, ezért nem is jelentkeztem rá. Ez a legtisztább, hogy feltüntetik.


De a legtöbb hírdetést HR-es cégek teszik ki, és fel sem tüntetik a megbízó nevét sem, nemhogy a pontos helyszínét.

Már három helynek írtam email-t amit a weboldalukon találtam meg, de lassan egy hét és válasz még semmi.

Ez miért van? Miért nem könnyítik meg az mindenki feladatát egy normális leírással?


Valamint van egy olyan eset is, hogy egy olyan HR-es cég toboroz munkatársakat, akiknek a fő profiljuk az, hogy női alkalmazottakra fókuszálnak olyan cégeknek ahol kevés a női létszám. Viszont a leírásban ez sehol sincs, csak látszik a HR cég neve. Az ilyenre jelentkeznétek nem nőként?

Tudom, hülye kérdések, de pályakezdő vagyok és most kezdtem ezt az egészet 😅



2021. szept. 17. 13:17
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Én suliban azt tanultam, hogy azért célszerű így megírni egy munkaszerződést, mert ha változik például a cég telephelye és az rá is van írva, akkor azt hiszem mindenkivel külön le kellene ülni egyeztetni, hogy a másik munkahely" megfelelő-e és át is kell módosítani. Szóval nekünk az tanácsolták, hogy minél sablonosabbat válasszunk, amivel rugalmasan lehet kezelni az esetleges változásokat.
2021. szept. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát mivel megkeresésre nem válaszolnak, feltételezem hogy nem a város legszélében vannak. Beküldöm a CV-t, és ha legfeljebb nem tudok oda bejárni, akkor nemet mondok (márha egyáltalán behívnak), mást nem tudok mit tenni 😬


Ez külföld esetében olyan, mintha azt mondanám, hogy a munkavégzés helye Győr-Moson-Sopron megye, találd ki merre pontosan.

2021. szept. 17. 13:33
 3/7 anonim ***** válasza:
21%

Én kerülni szoktam a közvetítőket - ha közvetlenül a cégnél jelentkezel, aki a munkát kiírta, ott általában kiderül, hol vannak az adott városban telephelyeik.

(illetve szokott lenni kontakt akitől meg lehet kérdezni).

A "piacvezető nemzetközi ügyfelünk számára keresünk okleveles zabhegyezőt" típusú hirdetésektől el szoktam tekinteni...

2021. szept. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#3 Pedig sajnos a legtöbb amit találtam az ilyen.. (graduate software developer/engineer munkakörben)


Hiába tetszik a leírás, semmi kedvem úgy jelentkezni, hogy a cég nevét sem tudom ahol dolgoznék sikeres bejutás esetén.

Az egyik kereső oldalon leszűrtem, hogy közvetlen a cég kínálja a munkát, majd a 300 munkából maradt kettő.

2021. szept. 17. 14:04
 5/7 anonim ***** válasza:
21%
Ha megvan az a 10-15 cég ahol szívesen dolgoznál, menj el a webjükön a Carriers linkre és jelentkezz közvetlenül.
2021. szept. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ilyen diplomás állásoknál persze működik az ha direktben jelentkezel.

Aztán vagy azt mondják, hogy nem vesznek fel vagy azt hogy oké de előtte regisztrálni kell a munkaközvetítőnél.

Simán van, hogy mondjuk van egy fél éves projekt és felvesznek kisegítőt külsős cég által szal direktben nem vesznek fel.

2021. szept. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mert ezek munkaerő közvetítő cégek. Ha meg odaírja, hogy hol van, akkor őket megkerülve közvetlenül lehet jelentkezni, és akkor nekik nem lenne kit kiközvetíteni.
2021. szept. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!