Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 30 éves srác nagymenő üzletemb...

30 éves srác nagymenő üzletemberek helyett "tárgyal" (pl. ingatlaneladásról, üzletrészekről), jutalékért, és ezzel idén tisztán 17 milliót keresett - létezik, vagy csak kamu?

Figyelt kérdés

Volt osztálytársammal futottam össze, előadott valami szép mesét, hogy épp "tárgyalni megy" egy nagyvállalkozó helyett, és ezért fél milliót kap kézbe, tisztán... és hogy ezzel foglalkozik, és idén eddig 17 milliót keresett.


Ez vajon igaz lehet, vagy csak hazudott? Soknak hangzik az a 17 millió (mikor az ismerőseim havi 150 ezret keresnek), és bár jó a dumája a srácnak, nehéz elképzelni, hogy egy milliomos megbízza, hogy vegyen ingatlant helyette 100 milliókért... de hát fura világban élünk, vannak érdekes emberek...


2021. szept. 23. 15:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

valószínűleg kamu.


nem is a 17 millió a sok, mert ennyit elég sok munkával meg lehet keresni egy évben, de ez a "vállalkozó helyett tágyalok kézbe fél milláért" duma tipikusan olyan, amit az nyom, aki csak elképzeli, hogy hogyan megy az üzleti élet, de sosem látott még ilyet belülről

2021. szept. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nincs.
2021. szept. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Ne higgy el mindent.
2021. szept. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
Az életben nem hallottam ilyen "munkáról", pedig ha létezne, hallottam volna róla... Egyszer érteném meg, miért talál ki valaki ilyet, jobb lesz tőle a napja?
2021. szept. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Én se hallottam MÉG ilyen "munkáról", de mit lehet tudni, pl. a szomszédom házát 42 millióért vette meg egy huszonéves gyerek (készpénz, semmi hitel), egyszerűen annyit mondott: "Bitcoin!"

Egy másik huszonéves meg építkezik az utcában (lapostető, sötétszürke, full üveg), ráadásul megvett még 2 telket, az meg IT-s...

2021. szept. 23. 16:46
 6/12 anonim ***** válasza:
84%

Érthető, de azért nem ugyan az a kettő :D Egy informatika hajtotta ipari forradalom zajlik, ugyan olyan mint anno a gőzgéppel, semmi rendkívüli nincs benne, hogy alkalmazotti státuszban is egy tehetséges "huszonéves" "IT-s" millió fölött keres nettóban, a volt osztálytársad viszont olyat butaságokat sumákolt, mint amit az arckrémekkel meg csodaedényekkel házalók, én magabiztosan ki merem jelenteni, hogy amit mondott, az annyira rendkívüli, hogy az általad leírt formában nem lehet igaz.

A bitcoin külön történet, hatalmas pénzeket lehetett vele keresni, 10-20-30 milliókat is akár, alacsonyabb tőke befektetéssel, de azért szerintem nem kell mindent szó szerint elhinni.

2021. szept. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%

Nagyon reális, hogy a "nagymenő" üzletemberek egy tapasztalatlan kisfiút küldenek tárgyalni maguk helyett.

Tipikusan ez a feladat amit nagyon kevesen fognak delegálni a vezetők közül. Másrészt tudtam olyan helyzetről, ahol a cég mninden fontos tárgyalására a széles körben ismert "sztár"menedzserét is küldte, mivel már a neve előnyt jelentett a tárgyalási pozícióban..

2021. szept. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mészáros is más helyett "tárgyal" és sokat keres vele!


Könnyű ellenőrizni, ha pl. egyéni vállalkozásban, cégben, stb. csinálja.

Feketén is lehetséges, volt ilyen szobatársam suliban ő tárgyalt a kisemberekkel, adott extra 2000-et, ha vettél a nevedre kedvezményes eldobható telefont, ő meg 5000-et kapott+a telefonkártya lebeszélhetőséget attól, aki helyett tárgyalt.

2021. szept. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
92%
17 milliót keresett a cégnek vagy magának? :) Lókötők és szélhámosok mindig is voltak, de további részletek hiányában inkább csak azt feltételezném hogy a fiatalember nagyzol.
2021. szept. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Engedd el a temat. Vagy hazudik vagy ha igazat mond akkor esélyed sincs hasonlo munkat kapni
2021. szept. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!