Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mozdonyvezető bérek mennyire...

Mozdonyvezető bérek mennyire versenyképesek a MÁV-nál?

Figyelt kérdés

Nem arra vagyok kíváncsi, hogy magánvasútnál jobban lehet keresni, mert ez relatív, engem az érdekel, hogy az ottani beosztáshoz és az elvégzendő munkák nehézségeihez képest mennyire jó a kereset.


Tudom, hogy van bértáblázat, de az isten igazából nem fix, hiszen a minimálbér is szokott nőni és időnként sztrájkok is felütik a fejüket, amiknek eredménye általában a bérnövekedés, tehát számoljuk bele ezt is.



2021. szept. 24. 16:16
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
45%
A fizetés elméletileg nem rossz, de magánéleted az nem lesz. Összevissza lesz a beosztás, nincs szabad hétvége, karácsony stb. Plusz jó eséllyel fogsz gázolni, mivel manapság eléggé megnőtt az olyan öngyilkosok száma, akik a vonatgázolás mellett teszik le a voksukat. Erre kell még lelkileg felkészülni.
2021. szept. 26. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

#6 Ha mégis vállalnál családot, akkor bevállalnád a mostani beosztásoddal? Csak érdekelne, hogy mint hivatásos mv. mennyire javasolnád családos embernek ezt a munkát.


Egyébként nem értem ezeket a negatív válaszokat. A mozdonyvezető óra szerint nem ugyanannyit dolgozik, mint bárki más is? Annyi, hogy 8 óra helyett 12 óráznak, de viszont a pihenőidejük is több. OK, magáncégnél biztosan megerőltető a több órás munkábajárás, de a MÁV-nál ha jól tudom, akkor telephelyezés van, nem?

2021. szept. 26. 16:46
 13/20 anonim ***** válasza:
84%
Mávnál annyi fix, hogy tabilabb a kezdés- végzés. ahova felvesznek, akkor 90 százalékban ott id kezded és végzed a napod. Ha nem, akkor is haza tudsz menni egész jól megoldva. Nem kell átutaznod a fél roszágot egy szolgálat kezdéséhez. Ennél fogva mindenképp jobb, mint egy magánvasút. Szerintem felelősség, munka nehézsége tekintetében ugyanolyan, bár a munkakörülméynek alacsonyabbak mint egy magánvasútnál és a fent felsorolt előnyök is okai lehetnek az alacsonyabb fizetésnek. Szerintem kicsit alullőtték, de nagyjából megfelelő kategória, bár nyilván egyetlen munkavállaló sem mondja azt egyetlen munkakörben sem, hogy nem szeretne többet keresni, mint amennyit...
2021. szept. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Mindig megmosolygom a MÁV-os kérdések válaszait.

Minden nézőpont kérdése.

Először is, érettségi után ha felvesznek képzésre kapsz egy minimálbért már a tanulás idejére, plusz arcképes és cafeteria.

Nem sok,de valami.

Ha érettségi után diplomát szeretnél,akkor az nem 1,5-2 év és nem fizetnek érte túl jól,ha értitek mire gondolok.

A diploma megszerzése sok embernek fizetős és jóval tovább tart,mint egy mozdonyvezető képzés.

Tény ,hogy nehéz és nem is való mindenkinek.

A képzés után a fizetés van akinek magasnak tűnik,van aki szerint meg egy sz.r semmi.

Friss diplomásként se keres legtöbb ember nettó 500at.

Ami viszont megterhelő és tényleg szörnyű,a beosztás, néha az éjszaka közepén kezdeni vagy végezni.

Azt gondolom,hogy mindent összevetve nem a legrosszabb munkahely,de nem annak való,aki úgy gondolja,hogy ezt csak a pénzért szeretné csinálni.

2021. okt. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
30%
Ahogy a többi közalkalmazotti munka sem annak való aki pénzt akarna keresni.
2021. okt. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
A mozdonyvezető nem közalkalmazott.
2021. okt. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
10%
Akkor is szarul keresnek. Vili?
2021. okt. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
48%
Relatív, kinek mi a szar. Szerintem 450-500 nem szar.
2021. okt. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
51%
450-500 ezret az kap aki évtizedek óta ott dolgozik (ha kibírja addig anélkül, hogy testi-lelki ronccsá válna), kevesebb szolgálati idővel pedig akkor sem lehet ennyit keresni, ha látástól vakulásig dolgozol, rendszertelen beosztással, kezdesz-végzel a nap 24 órájában bármikor, ha csörög a telefon veszed a cipődet és indulsz szolgálatba... Bizony nem véletlenül volt még anno a korengedmény, most pedig átestek a ló túloldalára, járhatsz dolgozni havi 25-26 napot (nem tévedés, 20 szolgálat lefed ennyit, példának okáért kezdesz 17-18 órakor és végzel másnap reggel, vagy ha laktanyáztat valamelyik hajléktalanszállón, akkor délelőtt végzel és utána evickélsz valahogy haza, eszel, zuhanyzol, alszol, így egy éjjeles szolgálatra bejárással együtt 2 napod elment). Korengedmény ment a levesbe, csináld ezt 67 éves korodig egy soproni vagy fővárosi szakmunkás fizetésért.
2021. okt. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
19%
Erről van szó.
2021. okt. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!