Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vállalnátok másodállást?

Molnarmarcell21 kérdése:

Vállalnátok másodállást?

Figyelt kérdés

+ Az időmbe belefér végülis, így napi 12-14 órát kellene dolgozni szabad hétvégékkel

+ A pénz jól jönne, majdnem létfontosságú lenne a pluszjövedelem

+ Fejlődhetnék

+ Két lábon állnék

- Nem akarom magam kizsigerelni

- Majdnem, de nem létfontosságú


Szóval röviden, ha nincs igazán szükségetek rá, vállalnátok másodállást?


2021. szept. 26. 06:58
A kérdező szavazást indított:
Fontosabb a több pénz
Fontosabb a több szabadidő
Nem tudom
17 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
Én biztos hogy pár hét után besokallnék heti 5x12-14 óra munkától.
2021. szept. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Attol fugg, ha annyira jol fizet hogy nem erdemes kihagyni akkor igen. Teszem fel aktualis berem x2.5-3x. 1.5x-ert biztos nem
2021. szept. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
ilyen formában nem. Napi 14 órában építsem mások várát? No way.
2021. szept. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha ennyi energiám lenne, akkor inkább fordítanám arra, hogy képezzem magam, és egy állásban, normál ráfordítással tudjak annyit keresni, mint a kettővel
2021. szept. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én vállaltam. Hobbiból kvázi, de a teljesidős állásommal sikerült megegyeznem, hogy heti egy nap minuszt elnéznek nekem, illetve rugalmasan tekintenek rám addig, amíg minden feladatom kész. Így gyakorlatilag érdemben heti 6-8 órával több a munkaidőm max, ami kibírható.

Neked kell mérlegelned, hogy mi fér bele és ez neked mennyire éri meg.

2021. szept. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én vállaltam 3 évig egy jó stresszeset foallas mellett.


Eredmény: tudtam lakást venni, felújítani, tartalékolni, kedvező lakashitelhez jutottam.


Hátrány: kizsigereles, inszomnia, szabadidő teljes elvesztése, lelkiismeretfurdalas ha heti 1 nap nem néztem a levelezésem, stressz, depi.


Összegezve megérte, de tudni kell kiszallni ebből. Nehezen ismertem fel, hogy itt az ideje és bőven megélek jól az alap állásommal.

2021. szept. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez a te helyzetedtől függ. Ki kell tűznöd valami célt vele, ami után abbahagyod a másodállást.


Nálam ez úgy nézett ki hogy 1 évet csúsztam a tanulmányaimmal, és kiakartam hozni a legtöbbet anyagilag addig. 1 évig mentek a heti 60 órák, rengeteg pénzt kerestem, és nem kellett stresszelnem utána egyetem mellett melóval, tanulmányaimra bírtam koncentrálni és eltudtam helyezkedni egy normális munkahelyen utána.


Kell valami konkrét cél azon kívül hogy dolgozol mert ráérsz, mert nagyon gyorsan kilehet égni benne. Legjobb az lenne persze ha nem kéne ilyen döntésekre kényszerülni, de ha az élet így hozta akkor ebből kell kihozni a legtöbbet.

2021. szept. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Attol fugg milyen eletszakaszban vagy. Ha pl. Szingli vagy, lakast akarsz venni, vagy autot, vagy esetleg mas cel van. En bevallalnek masodallast. De ha pl. csaladod van, mar nem biztos.
2021. szept. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hogy döntöttél végül more?
2022. szept. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!