Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha gyakornokként kezdek, de...

Ha gyakornokként kezdek, de nem végzem el az egyetemet, akkor kirúgnak?

Figyelt kérdés
A gyakornokság feltétele, hogy nappali tagozatos hallgató legyek. Ez megvan. Tegyük fel, hogy jelentkezek, de mégsem tudom elvégezni az egyetemet. Közben viszont a vállalatnál mondjuk átkerülök Junior pozícióba. Akkor ki kell rúgjanak vagy hogy van ez? Dolgozhatok tovább diploma nélkül?

2021. szept. 28. 14:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

Cég válogatja. Ahol én voltam gyakornok ott nem alkalmaznak diploma nélkül, így igen, onnan engem kirúgtak volna ha nem diplomázok sikeresen.

Van ahol nem követelmény a diploma. Munkáltató és munkakör válogatja.

2021. szept. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk tele van a cég diploma nélküliekkel a "junior" mérnök pozíciókban.
2021. szept. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%

"Közben viszont a vállalatnál mondjuk átkerülök Junior pozícióba. Akkor ki kell rúgjanak vagy hogy van ez? Dolgozhatok tovább diploma nélkül?"


Ha KÖZBEN (tehát még az egyetem alatt) kerülsz át, akkor ahhoz a pozícióhoz nyilván nem elvárás a diploma megléte, különben nem vehetnének át. Ilyen szempontból a "majd lesz diploma", meg a "4 félévet már elvégeztem" semmit nem számít, vagy van diploma vagy nincs. Tehát nem KELL hogy kirúgjanak, de persze a lehetőségük megvan rá.

2021. szept. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%
ha még nincs elég tapasztalatod, és az egyetemet elhagyva nem tudsz szerezni jogviszonyt hogy megtartsanak gyakornokként akkor buktad igen.
2021. szept. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Akkor ha valaki megrekedt az egyetemi tanulmányaival, akkor akár 4-5 évig is gyakornokként foglalkoztatják, ha annyi idő alatt nem végzi el? Ezt azért nehezen hiszem, mert arra már senior szintig is el lehet jutni tudásban. Én úgy tudom, hogy néhány év után már junior pozícióban foglalkoztatnak minden gyakornokot, feltéve, hogy ottmarad a cégnél.
2021. szept. 28. 14:58
 6/16 anonim ***** válasza:
87%

"Én úgy tudom, hogy néhány év után már junior pozícióban foglalkoztatnak minden gyakornokot, feltéve, hogy ottmarad a cégnél."


Rosszul tudod.

2021. szept. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Akkor gyakornokként lát el junior, majd senior feladatokat? Aztán ha elvégzi a diplomát, senior tudással léptetik át juniorba? Bocs, de ez így elég hülyén hangzik. Lehet, hogy tényleg van ilyen, de akkor a gyakornok tuti nem marad ott diploma után a cégnél.
2021. szept. 28. 15:32
 8/16 anonim ***** válasza:
23%
Miért is látna el senior feladatokat? Szerinted 3-4 év gyakornoki tapasztalat az a senior szint?
2021. szept. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
1,5-2 év gyakornoki tapasztalat már bőven junior szint. Onnantól 3 év az már senior is megvan. IT téren. Most ugye arról beszélünk, hogy mi van akkor, ha nem hagyja ott az egyetemet valaki, de nem tud időben végezni, mert beragad a képzési rendszerbe.
2021. szept. 28. 15:38
 10/16 anonim ***** válasza:
86%

Tisztázzunk pár dolgot:

1. Nem tudod évekig húzni az egyetemet, mert szinte mondenegyetem kirúg ha tovább vagy mint a képzési idő duplája.

2. Nem éri meg gyakornokként éveket lehùznod, mert alacsony a fizetés, és a megszerezhető tapasztalat általában köszönő viszonyban sincs egy normális junior álláséval.

3. Miután nem tudsz rendesen tapasztalatot szerezni, mert pl. 70%-ban csak Excel makrókat írsz gyakornokként, ezért nem tudsz senior szintre lépni, nem veszik komolyan a cégek interjún a gyakornoki tapasztalatot. (Persze még mindig jobb mintha nem lenne)

2021. szept. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!