Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sürgősen fel kellene mondjak...

Sürgősen fel kellene mondjak de nem engednek, mit tegyek? Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés
Egy vagyonvédelmi cégnél dolgozom és külföldre utaznék de az utazásig nincs annyi időm mint a felmondási idő.Szerintetek hogy tudnék kilépni a cégtől?Éjszaka vezetek,fegyverrel dolgozom és soha többet nem akarok visszajönni Mo.-ra!
2010. szept. 1. 12:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Menj be részegen és/vagy meztelenül dolgozni, és óbégass a főnökkel. Hátha kirúgnak rendkívüli felmondással.
2010. szept. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ de valami "szolídabb" dologra gondoltam de ha más nem lesz akkor megfogadom a tanácsod! :)
2010. szept. 1. 13:09
 3/10 anonim ***** válasza:
Betegszabadság?
2010. szept. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azzal csak húzom az időt!Nem?
2010. szept. 1. 13:20
 5/10 anonim válasza:
100%

Táppénz , aztán addig húzod amig azt nem mondja a cég elég és ő mond fel neked, kezdeményezi a munkaszerződés felbontását, behívnak.Ilyet még bocs nem hallotam hogy nem enged felmondani, mert nincs más embere, ma 2 hét alatt találni másikat, ez duma.

Közös megegyezéssel is lehet, munka törvénykönyve.Arra hivatkozod, vagy bepereled, felnyomod az többe lesz neki.Minden cég enged belátást magába, hibázik valahol az lesz adu ászod a kezedben velük szemben.Nehogy már ők diktáljanak neked, nekik mi a jó a egy dolog, meg az is hogy neked.A tiéd a fontosabb, nem...

Aztán másnap nem mész be, ( beteg lettél, táppénz ) mit tud tenni, kérdem én tőled.Persze levon x ft a hátramaradt letöltendö idöre.

Csak úgy lépj ha a másik már egész biztos, kipróbáltad már x hónapja, tuti, megbízható és fizet, nehogy 2 szék között a padlóra..Tudod.-))

A doktornők elég normálisak ezügyben, segítenek.

Gyomorforgató helyen én se dolgoznék nekik napi 10 órát , pláne nem 65 ezerért, amit kint jobban megfizetnek egy mosogatót is.

Kapsz pénzt is, mehet melózni, ha meg nem találnak beutaltak x helyre ott vagy, nem lehet téged látogatni, fertőző osztály és kész.

britta édesapja. Feri65

2010. szept. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Táppénz alatt nem mondhat fel egyik fél se, akkor az mire jó neki, ha majd utána mondanak fel és akkor onnantól lesz felmondási idő?

Én még mindig azt mondom, csináljon valami jó kis botrányt ami kínos a cégre, illetve szegje meg a munkára vonatkozó szabályokat. Persze nem kell rögtön, ezt el lehet mondani nekik előbb, hogyha nem engedik el, akkor ezt fogja csinálni. Aztán ha nem, akkor csinálni.

2010. szept. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A főnökömnek pénteken bejelentettem hogy kiutazom külföldre,és nem jövök haza.Most néztem a beosztásomat és az utolsó napig dolgozni írtak be.Nem akarják kiadni a szabadságomat hanem ki akarja fizetni.Ha "családi okokra" hivatkozva adom be a rendkívülit azt nem köteles elfogadni?
2010. szept. 1. 16:08
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem. Olvasgasd ezt:


[link]

2010. szept. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Olvastam de sehol nem írják hogy a munkavállaló hogy tudja megúszni a munkaügyi bíróságot.Ez a legnagyobb bajom.
2010. szept. 1. 16:17
 10/10 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy ők rúgnak ki rendkívüli felmondással. Akkor nincs felmondási idő se.

De ezt csak úgy tudod elérni, ha valami nagy botrányt csinálsz.

2010. szept. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!