Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 52 kilós 28 éves fiúként van...

52 kilós 28 éves fiúként van értelme kitanulnom kamionsofőrnek ha ilyen nagy a sofőrhiány?

Figyelt kérdés

[link]

🚍


Látom nagy a hiány belőle és autót vezetni pedig nagyon szeretek (napi 100 km-t vezetek munkába járás során). Jelenleg irodai munkakörben dolgozom a szakmámban, tehát így is egész nap ülök viszont nem értek hozzá és szellemileg nehéz és utálom mert gondolkozni kell sokat én pedig butának érzem magam.


A dolgot bonyolítja, hogy hiába volt szemműtétem (ami által a jobb oldali szemem jó) viszont a bal szememre tompalátó vagyok (kb. 60-80%-ban látom a táblát) és nem tudom, hogy kamionosnak csak full jó szemmel vennének fel vagy elég az úrvezetői követelmény, mint kocsinál? 🚚

Illetve van egy krónikus betegségem, ami nem gátol semmiben (állapot tekintetében tehát remisszió van), de 2 hetente egyszer szúrnom kell magam a prevenció miatt olyan injekcióval amit folyamatosan hűtőben kell tárolni. Nos nemzetközi így lehet kizárva (vagy 2 hetente haza kell jönni), de milyen lehetőségeim lennének egyáltalán ha lennének kamionosként vagy en-bloc nem kamionos sofőrként?


A vékonyságom is eléggé hendikep, nyüzüge kamionost sem láttam még életemben, pedig annyira szeretek autót vezetni. 😢


Nekem való lenne-e ez a szakma (vagy bármilyen sofőrös hiányállás) vagy felejtős az egész? A vezetés az életem azon kívül máshoz nem is értek igazán és nem is szeretek mást. 😭



2021. okt. 2. 10:05
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

"De ha ennyire nem látsz, hogy a pcsába kaphattál jogsit szemüveg nélkül? Már nem azért. De 60%-ban látni valamit maga az életveszély."


Félszemre vakoknak is meghosszabbítják a jogsit úgy tudom. Asszem csak valami speciális visszapillantó tükör kell felszerelni. Másik ismerősömnek is van jogsija tompalátással. Azért a jobb szememmel teljesen látom a táblát (legutóbbi vizsgálat alapján).

2021. okt. 9. 19:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!