Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 24evesen van értelme le...

24evesen van értelme le érettségizni számít valamit önmagába? Jobb munka lehetőség stb? Van pár szakmám de egyiket se csinálnám hosszú tavon,

Figyelt kérdés
2021. aug. 27. 15:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Persze, hogy van értelme, mert már ez is többet ér, mint a csak 8 általános. Emellett érettségivel több mindent tudsz tanulni, és megfelelö végzettség soha nem árt.
2021. aug. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
ahogy látom szinte egy csomó munkánál követelmény, szakmát nem szívesen tanulnék mert az is 2ev kb, en is úgy gondolom van értelme, csak sokan mondjak a süket dumát hogy semmit sem er stb
2021. aug. 27. 15:46
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

Ezt a "süket dumát" azért mondogatják, mert önmagában az érettségi tényleg semmit nem ér, ha az embernek se szakmája nincs, se továbbtanulni nem akar.

Tanulni mindig jó, hosszú távú befektetés. Érettségivel a kezedben pl. felsőoktatási szakképzésre is mehetsz, vagy egyetemre. Több lehetőség nyílik meg előtted vele.

2021. aug. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem ezzel a hozzaallassal bele se kezdj.


Nekem két diplomám van 24 évesen és életem legjobb döntése volt továbbtanulni.

2021. aug. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%

Az érettségi továbbtanuláshoz van kitalálva…

Lényegében elsősorban egy rangsorolási rendszer a felsőoktatásba jelentkezők számára.


Ha nem akarsz egyetemen tanulni, akkor maximum abban az esetben van értelme, ha annál a szakmánál amire jelentkezni akarsz, belépési követelmény.

De megjegyzem, hogy a piacképes szakmák nagy részénél nem az.


Ha ilyen szakmát választasz, s hosszútávon abban képzeled el magad, akkor nincs szükséged érettségire.


Egy gyárban is sokszor van hogy elvárják egyébként, de az csak azért van mert a mindössze 8 általánossal rendelkezőkkel rossz a tapasztalatuk.

2021. aug. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%

#4. Te miről beszélsz?

Milyen hozzáállással?

És miért ne kezdjen bele?


Azért mert nem 18 évesen kezdte el érdekelni a tanulás, még egyáltalán nem biztos hogy kevesebb tehetsége van hozzá mint neked például.


Tanulni sosem késő…


Nekem is az életkörülményeim csak harminchoz közel engedték, hogy bele tudjak kezdeni az egyetembe és volt több kortársak is…

A barátnőm anyja meg 30 évesen kezdte az orvosit, de évek óta szakorvos és még mindig hosszú évek vannak hátra neki a nyugdíjig.

2021. aug. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Én 40év felettirol is tudok aki akkor állt neki az egyetemnek, nem hinnem hogy annyira le vagyok maradva..
2021. aug. 27. 16:43
 8/12 anonim ***** válasza:
jelenlegi nyugdíjkorhatár 65 év. Tehát még 40 évet kell munkával töltened. Szerinted megéri vagy sem? Szerintem ez nem kérdés.
2021. aug. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A 8-ast kiegészítve: a nyugdíjkorhatár még addig emelkedni fog, tehát nem 40 év, hanem akár 10-zel is több
2021. aug. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
40%

46 évesen érettségiztem. A cég "kérésére", mert béremelést ígért, ha elvégzem. Biztosította is a tanulást a munkaidőm átszervezésével.

Most 52 éves vagyok. 2 év múlva kilátásban a nyugdíjazásom.

Megérte 4 évet "szenvednem"? Igen...

2021. aug. 28. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!