Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen munkakörök vannak,...

Milyen munkakörök vannak, amikhez nem szükséges semmilyen tapasztalat, hanem akit felvesznek, azt betanítják?

Figyelt kérdés

Egy jogi diplomám van, de már pályakezdőként sem tudok sehol elhelyezkedni, mert mindenhova olyan gyakorlati tudást várnak el, amit sem az egyetemen, sem gyakornokként nem kaptam meg (sajnos jó gyakornoki helyekre már akkor sem vettek fel).

Szóval úgy döntöttem pályaelhagyó leszek, dobom az eddigi karrierterveimet és csak az fog érdekelni, hogy megkapjam a havi bért és kész, még ha az minimálbér is.

Gondolkodtam vendéglátáson, esetleg elmenni futárnak vagy a bkv-hoz sofőrnek vagy eladónak. Nem tudom mi lenne a legjobb, a lényeg, hogy ne várjanak el semmilyen tapasztalatot.



2021. okt. 2. 19:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne nevettes már. Engem szakmával gyakorlattal nem vesznek fel a vendéglátásba
2021. okt. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hiszem el hogy jogi diplomával nem kellesz. Bankban nézelődj. Nem a palyaelhagyassal van gond hanem gondolom nem véletlenül mentél jogi területre évekig seggelni. Feltételezem nem a burger az eletcel. Esetleg jogi asszisztens vagy vmi irodai munka? Bíróság? Biztos nem adnám fel utána nehéz lesz visszakanyarodni.
2021. okt. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Évekig interjú? Bankoknál mindig odairjak diploma előny és sok más állásnál is. Akkor már inkább egy betanitott irodai munka mint gyár. Esetleg NAV? Nézted az állami állásokat is? Vagy setalj be a bíróságra. Több ötletem nincs.
2021. okt. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
58%
Operátor
2021. okt. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

Betanított munkák vannak.

Én is épp ilyet csinálok a diplomám sajnos mert mást nem tudok

2021. okt. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nekem is humán irányú diplomám van, 5 interjún voltam eddig, sehonnan nem hívtak. Szerintem rengeteg most a frissdiplomás, a Covid miatt pedig lehetetlen volt az egyetemen kapcsolatokat kiépíteni külsősökkel.
2021. nov. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!