Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Legális lenne max 1-2 hét...

Legális lenne max 1-2 hét után visszalépni gyakornoki munkából?

Figyelt kérdés

Több cégnél interjúzok, de van egy preferált pozícióm, legyen ez A, a másik cég meg B. A folyamat előrébb tart B-nél. Ha elfogadnám B ajánlatát, mert nem kockáztatnám meg, hogy A nem adna ajánlatot, de mégis adnak és én utána átmennék. Ez legális?


Tudom, hogy nagyon nagy bunkóság lenne, és valószínűleg fekete listára rakna a B cég, egy pár évre minimum, de legális lenne? A cégek is sokszor kibasznak velünk...


Minden tanácsot szívesen fogadok!



2021. okt. 2. 20:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Általában a legtöbb helyen van 3 hónap próbaidő, amikor a cég is és a munkavállaló is felmondhat indoklás nélkül azonnal. Most azt nem tudom megmondani, hogy ilyen esetben a felmondás után még az adott napot végig kell-e dolgozni az adott helyen, de a lényeg, hogy a próbaidő alatt legaláisan le tudsz lépni a cégtől 1-2 napon belül.
2021. okt. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Még csak pályázol gyakornoki helyre, de már megy a mantra, hogy a munkahely az ellenséged...

Van próbaidő, egy gyakornok meg a kutyát nem érdekli, pláne az első 1-2 hétben. Szóval nyugodtan megjátszhatod, hogy próbaidő alatt felmondasz a jobb ajánlatért. Persze, nyilván ez nem néz ki túl jól, de igazából annyira nem számít, hogy megérje agonizálni rajta. Korrektül és egyenesen kell eljárni ilyen helyzetben is, és kész.

2021. okt. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem arról van szó, hogy mi bunkóság és mi nem, hanem hogy mi van a szerződésedben, amit aláírsz majd. Határozott vagy határozatlan idejű, van-e próbaidő, ha nincs mennyi a felmondási idő, stb. Ezt csak te tudhatod, hogy milyen szerződést írsz alá, és hogy annak értelmében legális-e a felmondás 2 hét után.
2021. okt. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Voltam pár helyen gyakornok és elég sok közeli barátom is, de még sosem hallottam arról, hogy gyakornok próbaidőn legyen.

Külsős szerződéssel bedolgozol egy diákszövetkezeten keresztül. Akkor lépsz le amikor akarsz. Ez ugyan így igaz az elbocsátásra is.


Lehet, hogy ha otthagynád a céget 1-2 hét után akkor nem néznének jó szemmel ha késöbb jelentkezel, de nagyobb esélyt látok arra, hogy nem fogják tudni, hogy valaha voltál ott, ha nem írod be az önéletrajzodba.

2021. okt. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Attol fugg, mi van a szerzodesben. Pont.
2021. okt. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!