Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tippek álláskereséshez?

Tippek álláskereséshez?

Figyelt kérdés

Hogyan készülnétek fel egy álláinterjúra? Milyen ruhát vennétek fel? Mit mesélnétek magatokról? Milyen kérdéseket tennetek fel?

Csak úgy általánosságban egy pályakezdő szempontjából. Mondjuk egy banki álláshoz.


2021. okt. 5. 14:29
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Mutasd a legjobb formádat. Öltözz fel a legjobban. Igyál meg előtte egy kólát vagy kávét ami feldob és mesélj jókat magadról
2021. okt. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%
Banknal ferfikent zako, nyakkendo, nokent meg valami elegans kosztum. A meselj magadrol kerdes az kb a cvd zanzasitva, kiemelve belole az allashoz relevans reszeket.
2021. okt. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Készülj fel a bullshit kérdésekre, mint pl. "mik az erősségei és gyengeségei" meg "hol képzeli el magát 5 év múlva?"


Hogy mit vegyél fel, az az adott állástól függ, banki melónál valami elegánsabbat érdemes. Már persze, ha személyes interjú.

Engem úgy vettek fel a mostani helyemre, hogy akkor láttak először, mikor bementem az első napomon az eszközökért... :)

2021. okt. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azért is érdekel a kérdés, mert voltam már és sajnos a kettőből egyik helyre sem vettek fel. Egy banki junior álláshoz szerintem megvan az alap tudásom és még egyetemen tanulok (ez miatt sok helyről kiszűrtek), de kicsit félénk és szégyenlős vagyok. Hajlamos vagyok ezeket túlizgulni, így szerintem ez a legnagyobb probléma, hogy azt hiszik én alapból ilyen vagyok. Pedig nagyon precíznek és pontosnak tartanak mások is, így a munkámra biztosan nagyon odafigyelnék. Köszönöm azért az eddigi válaszokat!
2021. okt. 5. 15:42
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Fekete nadrág, blúz/ing blézer jó lehet. Legyél nagyon lelkes! :)
2021. okt. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A cégből készülj fel.
2021. okt. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

2 helyre is behivtak, az mar eleve nem rossz. Ennel lehet, hogy sokkal tobb interjura is el kell menned, ha a neten hirdetos, beadogatos modon keresel munkat. Ajanlason, ismerosokon keresztul sokkal gyorsabban es jobb eselyeid lennenek. Ez jelentheti azt is, hogy az ismeroseid megkerdezed, ismernek-e valakit, aki az adott cegnel dolgozik, ahol a pozikat kinezted, vagy csak siman kinezel poziciokat vagy cegeket, es Linkedinen irsz annak, aki ott dolgozik, tanacsot kerni, majd a vegen megkerdezed, amikor mar o is kicsit megismert teged, es a tapasztalatat is elmondta a cegrol, hogy tud-e nyilo poziciorol akar naluk, akar masik cegnel. Felteve, hogy meg mindig tetszik az adott ceg. Sokan szeretnek segiteni, tanacsot adni.


Az interjukon a visszautasitaskor is rakerdezhetsz egy uzenetben, hogy mi volt a gond (altalaban nem mondjak meg, mert sokszor az van, hogy ismeros altal ajanlott tolti be a poziciot egyes statisztikak szerint az esetek kb. 85%-aban, de proba szerencse). Arra is ra lehet kerdezni, tudnak-e mashol hasonlo poziciorol, ahova ajanlani tudnanak.


Ki lehet nezniadott ceget, ami megtetszik, es beadni oda a jelentkezesed akkor is, ha epp nem keresnek embert adott poziciora. Ezzel is tudod nemileg talanellensulyozni, hogy nem ismernek (en igy talaltam egyebkent munkat).


Az interjun legyel tiszta es apolt, banki allashoz mindenkepp formalisan oltozz, esetleg kiegeszitokkel (pl. ing szine) vihetsz bele egy kis szemelyes stilust. Probalj az interjuztatokra koncentralni magad helyett, hogy hozzajuk tudj kapcsolodni. Illetve ne felejtsd el, hogy nemcsak neked kell megfelelned nekik, hanem a cegnek es nekik is neked.

2021. okt. 6. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!