Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek megéri emiatt a...

Szerintetek megéri emiatt a munka miatt költözni (belföld)?

Figyelt kérdés

Pályakezdő vagyok, idén fejeztem be az egyetemet. Augusztus eleje óta keresek munkát, és gondoltam minden általam érdekesnek tartott helyre beadom az önéletrajzomat. Ezek között volt egy olyan, ami a lakóhelyemtől 250+ km-re van (Pécs), olyan munkakörrel, amit az elejétől fogva kerestem. Végig úgy gondoltam, hogy biztos nem vesznek fel, a személyes interjú sem sikerült olyan jól, mint szerettem volna, de végül kaptam egy ajánlatot: nettó 255 ezer + 25000 SZÉP-kártya, teljes munkaidő. Nekem úgy tűnik, hogy lesz lehetőségem idővel előrébb lépni (és nem utolsósorban szakmailag fejlődni), és maga a cég is nagyon szimpatikus, de ez a kezdeti döntés hogy elköltözzek-e vagy sem nagyon nehéz, mivel hátrahagynám a barátnőmet (is), aki még legalább egy évig nem fog tudni költözni máshova a munkája miatt, továbbá anyagilag sem egyszerű a dolog, mivel lakást/szobát kell majd bérelnem (kaució, költözés, stb...). Ezen kívül attól is tartok, hogy valamit elrontok, vagy csak úgy egyszerűen a próbaidő alatt elbocsátanak (vagy bármi más okból megszűnik a munkám), ott leszek egyedül egy egy éves bérleti szerződéssel, pénz nélkül.


Lehet, hogy túlaggódom, de ez lenne az első munkahelyem, ráadásul nem a "megszokott" környezetemben, meg amúgy is aggódós típus vagyok.


A kérdésem elsősorban olyanokhoz szól akik voltak már hasonló helyzetben (akár külföldi kontextusban), és meglépték (vagy nem) ezt a lépést, és miért igen/miért nem, de természetesen mások véleményére is kíváncsi vagyok. Továbbá az is érdekelne, hogy ez a fizetés elég lehet egyedül albérletet fenntartani + diákhitelt visszafizetni, tehát ennyiért megéri költözni? Kommentben szívesen válaszolok kérdésekre, ha úgy van.


24/F



2021. okt. 6. 09:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Van közelebb nagyváros? Egyáltalán olyan szakmád van, amiben el tudnál helyezkedni költözés nélkül?
2021. okt. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Helyben van valami? Karrier szempontjából megéri?
2021. okt. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

160 nettó + 8000 SZÉP-ért jöttem el Pécsre 2 éve 250+ km-ről, diplomával, 3 év tapasztalattal, úgyhogy először is cseszd meg, hogy te olyat találtál.


Ha jelenleg álláskeresési járadékra vagy jogosult, mint ahogy én is az voltam, akkor ha 60+ km-re költözöl egy munkahelyért, akkor 1 évig jár lakhatási támogatás a munkaügyi központtól, havi legfeljebb 100.000 Ft. Első lépésként tuti menj be a munkaügyibe, és kérdezz rá, hogy ide felvennének, ha odaköltözök, akkor tényleg adnak-e ilyet!


Nekem az albérlet 100 ezer + közös költség + rezsi, 180-200 ezerből jövök ki mindennel együtt. Persze van olyan, aki kétszer annyit eszik nálam, és nyilván drágább cuccokat is lehet venni, és több helyre is lehet járogatni.


A próbaidő alatti elbocsátás az tényleg egy rizikófaktor. De azt hiszem, hogy ez annyira azért nem jellemző, hacsaknem tényleg nagyon béna vagy. Meg a munkatársaktól is függ, hogy mennyire akarnak betanítani, de ezt sem tudhatod előre.


Mindenképpen érdemes lehet úgy tekinteni erre, mintha külföldre mennél ki "szerencsét próbálni". Kell egy kezdőtőke, amibe nem rokkansz bele, ha elúszik, ha nem jön be. Ez esetben a költözés oda + költözés vissza költsége lehet, plusz azok az eszközök, amiket meg kell venned az új lakáshoz (pl porszívó, mikró, ilyenek, ha nem adnak hozzá). A tulajjal csak meg lehet beszélni, hogy figyelj, add már fel hirdetésnek, és ha van új bérlő, akkor közös megegyezéssel idő előtt bontsuk fel a szerződést.


Nekem nem volt senkim, aki hiányozna, hogy hátrahagytam, így ehhez nem tudok hozzászólni. Én mindenképpen elköltözni akartam otthonról, tehát nem a munka miatt költöztem el.


Kérdezd meg a lakhatásit, hogy tutira járna-e! Óriási segítség...

2021. okt. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát, a nettó 255 nem olyan sok, amiért érdemes lenne költözni. Igaz, pályakezdőnek nem feltétlen rossz. Én azért keresnék a közelben munkát. Milyen munkakör amúgy? Távmunka nem megoldható?
2021. okt. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Senior Séf ***** válasza:
Tudod, kérdező, nagy igazság az, hogy élet úgy szép, ha zajlik. Nem éri meg óvatoskodni, ha új lehetőség kecsegtet, azt meg kell ragadni, és belelendülni teljes erővel. Lehet, hogy megbánod? Igen, lehet. De ha nem lépsz, egész életedben bánni fogod. Ahogy Boccaccio fogalmazott; jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettük meg.
2021. okt. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!