Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » SSC-cégnél dolgozók! Szeretite...

SSC-cégnél dolgozók! Szeretitek a munkátokat? Hosszútávra lehet tervezni?

Figyelt kérdés

Érdekelne tapasztalat azok részéről, akik SSC-nél dolgoznak. Mióta dolgoztok ott, hány évesek vagytok, szerettek-e ott dolgozni, mennyire monoton a munka, mennyire van előrelépési lehetőség.

Mennyire hosszútávú ez a munkalehetőség?

Hogy 5 vagy 10 évig ott dolgozik valaki, azt teljesen elképzelhetőnek tartom, de jól sejtem, hogy nem szokás 50-60 éves korunkig ott dolgozni?



2021. okt. 7. 10:27
 1/5 anonim ***** válasza:
54%

Ez nyilván függ attól, hogy konkrétan melyik SSC, viszont általánosságban elmondható, hogy sok helyen igen is hoznak ide szakmai folyamatokat is, így fogsz tudni előre lépni.


Személyes oldalt illetően, vállalti oldalon kezdtem, majd átkerültem ennek a vállalatnak saját shared service centerébe.


Azóta egy másik ssc-be vagyok, ahol több partner folyamatait visszük, változatos (ez azért nyílván erősen terület függő), illetve van előrelépési lehetőség is.


Én mindenképpen buzdítanálak ebben az irányban, sokak akik habzó szájjal szídják az ssc-ket, életükben nem dolgoztak ssc-ben.

2021. okt. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%

Én nagyjából 6 évet dolgoztam a szektorban. Sok rosszabb munka van. Nyilván központja válogatja, hogy milyen meg a területek között is óriási a szórás, mind fizuban, mind lehetőségekben.


Viszont azért vannak sokkal jobb munkák. Az elmúlt pár évben inkább startupoknál voltam és ég és föld a különbség. Jóval nagyobb ráhatása van az embernek a dolgokra, plusz nagyon más érzés egy vállalati HQ-ban lenni, ahol minden fontos folyamat egy helyen van.

2021. okt. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

Én 1 évig dolgoztam SSC-ben, de szakmailag nekem egy nagy 0 volt, hisz csak gombokat nyomogattam jóformán (banki könyvelő voltam). A fizu azonban valóban kiemelkedő volt: alapbéren felül járt 13. havi, bónusz, jutalom, nyugdíjhozzájárulás, cafeteria, egészségbiztosítás stb. Nálunk nagy volt a fluktuáció, ha valaki akar, akkor tud váltani akár vertikálisa akár horizontálisan.

Sajnos szakmailag nem fejlődtem, ezért visszatértem a vállalati könyveléshez.

2021. okt. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
86%

SSC-nél dolgozom stratégiai beszerzésen. Teljesen home-office, 400+ nettó, 1 év tapasztalattal.


Életem eddig legjobb munkahelye és 25 éves vagyok.

2021. okt. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
84%

Nyilván nagy a szórás a helyek között szakmai perspektíva tekintetében - a "hosszú távra tervezés" részhez tudok annyit hozzászólni, hogy nálunk pl. olyan rendszeresen van, hogy New York-ban eldöntik, hogy 8%-ot leépít a cég, es ez Budapesten X db ember - van olyan, hogy lapátra tudsz kerülni akkor is, ha egyébként jól dolgozol és a főnököd meg van veled elégedve, csak a részleg nem mozgott ügyesen a céges politikában.

Egyébként meg amit fenn leírtak, a juttatások általában jók, és ki lehet fogni jó csapatot/munkakört, csak legyen mindig egy B terved.

Én azt csinálom, hogy rendszeresen (évente 1x-2x) jelentkezem máshová és végigcsinálom az interjú folyamatot (afféle "szellemi szinten tartás" képpen), és tkp. váltanék is, ha kapnék egy annyival jobb ajánlatot, de eddig még amiket kaptam nem voltak annyival jobbak.

2021. okt. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!