Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjún hogyan közöljem...

Állásinterjún hogyan közöljem a munkaadómmal hogy nem tervezek hosszútávra maradni? ( gyorsétterem, külföld)

Figyelt kérdés

Most külföldön vagyok, 1-2-3 hónap múlva vissza szeretnék költözni magyarországra (amint végeztem az itteni és otthoni intéznivalókkal)

De addig is szeretnék dolgozni legalább részmunkaidőben valahol. Ezért jelentkeztem a mekibe is, ahová behívtak és a napokban fogok menni.

Ilyenkor hogyan kell finoman tálalni hogy nem hosszú távra tervezem ezt a munkát? Most attól félek ha őszintén elmondom hogy kb 1-2 hónap után mindenképpen költözök haza akkor úgysem fognak felvenni. Ilyen esetben hogyan cselekedjek?

Elég fiatal és tapasztalatlan vagyok még a munka, felmondás stb terén, szóval nagyon köszönöm a segítséget!!!


2018. márc. 3. 19:43
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Sehogyan, mert fel sem vesznek.
2018. márc. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell mondanod! Ezeken a helyeken nagy a fluktuáció - nem fognak szívrohamot kapni, ha kilépsz, amikor neked kell, kitöltik a papírokat és viszlát.
2018. márc. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Egyszerűen ne mondd, pláne, ha bizonytalan, hogy pontosan mikor jössz vissza.

Majd ha már tudod pontosan, akkor szólsz nekik 1-2 hónappal azelőtt, hogy visszaköltözöl.

2018. márc. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell az ilyesmit elmondani. Nem kötöd magadat örökre egy céghez akkor sem, ha nem szögezed le előre, hogy nem maradsz örökre.
2018. márc. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

sehogy ne mondd, különben nem vesznek fel.

nem kell hónapokkal előre se mondani mint ahogy az előző válaszadó írta. Az első pár hónap amúgy is próbaidő (próbaidő alatt nincs 30 napos felmondási idő....),

2018. márc. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor nem fogom mondani. Azt hiszem próbaidő alatt 1 hét a felmondási idő. Az nekem pont megfelelne.
2018. márc. 4. 00:40
 7/7 anonim ***** válasza:

# 5/6

Külföldön sok helyen nem ilyen hosszú a próbaidő, mint itthon. Legtöbb helyen 1 hónap. Nekem volt már olyan, ahol 2 hét volt csak.

2018. márc. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!