Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jogi asszisztens végzettséggel...

Jogi asszisztens végzettséggel milyen munkakörben lehet elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Érdemes ezt a szakot elvégezni? Melyik állással kb. mennyit lehet keresni?

Közepes tanuló bejuthat az iskola elvégzése után egyemre jogásznak?


2010. szept. 1. 21:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Őszinte leszek.

Nem érdemes erre a szakra menni.

Ha ilyen jellegű dolgok érdekelnek, inkább jogász szakra menj.

Nem kell ahhoz színjeles bizonyítvány.

Sok kezdő jogász van a munkaerőpiacon - munka nélkül.

Gondold el - inkább felvesznek akkor már egy jogászt, mint egy jogi asszisztenst - kevés pénzért, gyatra, nem szakmai munkáért.


Nem akarlak ugyanakkor elkeseríteni sem.


Minden rajtad múlik.

Szorgalom, pontosság, nyelvtudás, szívósság, kitartóság + szerencsere

2010. szept. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

és még annyit, hogy én jogász szakon végeztem 2007-ben


és szeretem nagyon ezt a szakmát, hivatást...

2010. szept. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon különböző két dolog mármint a jogi asszisztens meg a jogász. A jogi asszisztens gyakorlatilag egy szakosodott "titkárnő" egészen más mint egy ügyvéd vagy egy bíró aki ugyebár jogászból van. Gondold át szerintem kicsit jobban mit szeretnél, mennyire szeretsz sokat tanulni stb. Miért éppen jog?
2010. szept. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod :)

Van pár ismerősöm akiknek sokkal jobb az eredménye mint nekem és nem vették fel egyetemre :( szóval nekem még annyi esélyem sincs meg amúgy angolból is elég gyenge vagyok szóval nyelvvizsga... :S

2010. szept. 3. 20:47
 5/10 A kérdező kommentje:

Érdekel a jog, tetszik de egyetemhez szerintem túl kevés az én tudásom és ezért gondoltam a jogi asszisztensre.

De hát már én magam sem tudom :S de minden esetre meg fogom próbálni az egyetemet bár erre kicsi az esély hogy bejussak.

2010. szept. 3. 20:48
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

ugyan, ma már a titkár/titkárnő is jogász végzettségű jobb helyeken,

nem pedig asszisztens...



fizetősre nem tudsz menni?

2010. szept. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy gondolod azt szeretnéd akkor feltétlenül próbáld meg, hányadikos vagy?
2010. szept. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%

nem a tudásod a kevés

hanem nem túl jók a jegyeid

2010. szept. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Jogi asszisztens végzettségből még nincs sok, és akkor csak pár évet kell tanulnod, később tanulhatsz esetleg mást is lehet hogy jobban jársz.

Nem akarlak lebeszélni az egyetemről, de ott tényleg kell tanulni és nem biztos hogy olyan jó, ha utána olyanokkal kell majd a munkahelyekért versenyezned akik jobb képességűek vagy szorgalmasabbak nálad esetleg mindkettő(nem tudom miért nem jók a jegyeid, mert nem megy jobban vagy mert nem fordítasz rá elég időt)

2010. szept. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Idén fogok érettségizni.

A fizetőset sajnos nem engedhetjük meg magunknak.

Hát a jegyeim pedig néhány rosszabb jegy a hanyagságom miatt van de van olyan is néhány ami azért mert egyszerűen nem bírtam jobbra megtanulni vagy teljesíteni.

2010. szept. 3. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!