Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A pedagógiai asszisztens...

A pedagógiai asszisztens kényelmes szakma?

Figyelt kérdés

Van egy olyan szakma, hogy ped.asszisztens. A tanárok alá dolgozik. Egy titkár és helyettesítő tanár keveréke. Kényelmesen ül az irodájában és excellezik, wordozik. Néha beugrik órára helyettesnek. Nem tart órát, csak gyermekfelügyel, kiosztja a feladatot. Olyan mint egy adminisztrátor csak jóval kevesebb munkával, mert ugye egy iskolában kevesebb munka van és részbe a tanárok végzik


Viszont ami a jó, hogy mindíg kiadják a szabadságot és évi 3.5 hónap szabadság van. (június végétől-aug végéig + téli szünetek 2 hét meg 1-1 hét évszakonként) Főnyereménynek túnik nem?



2021. okt. 11. 16:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/78 A kérdező kommentje:
Reálisan nézve nem rossz azért így. Megkapja a pedagógus bért és nem kell izzadnia érte
2021. nov. 3. 18:29
 52/78 anonim ***** válasza:
85%
Nettó 150-ért.
2021. nov. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/78 anonim ***** válasza:
85%

" Megkapja a pedagógus bért és nem kell izzadnia érte"


nettó 145-öt kap madárka.

nem kap pedagógus bért.

nem kap pedagógus szabit.


100-ik alkalommal talán sikerül felfogni.

2021. nov. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/78 A kérdező kommentje:

Nem sikerült, mert nem így van. Ismerek budapesti ped.asszisztens tanári képzettséggel aki 185-öt keres már pár év után és a tantestület tagja. Megkapja a két hónap nyári szünidőt és az évszakonkénti 1,2 hét szünetet. Erre varjál gombot!


Gondoltam én is tanári képzettségemmel elmegyek ilyen pályára. Igaz, nem OKJ hanem csak egyetem, de ez gondolom Übereli az okj-t

2021. nov. 3. 19:29
 55/78 anonim ***** válasza:
100%

". Erre varjál gombot!"


2012. óta pedasz vagyok, egy olyan fővárosi állami középiskolában, ahol rajtam kívül még 3 pedasz vagy. Köztük van tanár is...


Aki nem tanít, hanem pedasz.


Marha érdekes módon

- a bérünk közösen ugyanannyi

- nem kapunk tanári szabit (még a volt tanár se hiszen csak VOLT TANÁR)

- és nem vagyunk a tantestület tagjai ahogy az iskolatitkár stb se az. még a volt tanár se tagja mert ő is csak VOLT TANÁR...


Hm? Na gombot varrtam rá.

2021. nov. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/78 anonim ***** válasza:
100%

De semmi gond madárka MENJÉL EL, találsz üres állásokat, menj el, és nénz meg mennyi bért ajánlanak és mennyi az éves szabis keret. Ott lesz feketén fehéren a kinevezésben....

ennyi. El kell menni be kell lépni nem a távolból ugatni.

2021. nov. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/78 A kérdező kommentje:
Hogy lehet hogy más tankerületben más van? Titeket k*rvára átb*sznak :(
2021. nov. 3. 19:47
 58/78 A kérdező kommentje:
Egyébként törvény írja elő, hogy adott számú tanulónként mennyi aszisztensnek kell lennie egy isklában. Nyílván minden sni-s gyerekhez nem vesznek egyet külön
2021. nov. 3. 19:48
 59/78 A kérdező kommentje:
Pl a ped asszisztensnek van hivatalos pedagógus igazolványa is még.
2021. nov. 3. 19:49
 60/78 anonim ***** válasza:
100%

"Nyílván minden sni-s gyerekhez nem vesznek egyet külön."

Pedig illene, mivel ki van írva neki. De meg sem próbáltak igényelni neki.

Egyébként meg tart órákat a ped. asszisztens, a magyartanár helyettesíti a matektanárt, szóval miért is ne tudna alsóban megtartani egy tanórát? Beteszik, hidd el, ha nincs tanítónő.

2021. nov. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!