Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek bohóc OKJ-vel és...

Szerintetek bohóc OKJ-vel és felsőfokú klingon nyelvvizsgával milyen esélyeim lennének?

Figyelt kérdés

Ha lenne diplomám asszirológiából, óakkád filológiai specializációval.


Mellette bohóc/artista OKJ


És pluszban nyelvvizsga klingon, eszperantó, navahó és nabateus nyelvből.


Így szerintetek milyen esélyeim lennének? Hova vennének fel?



2021. okt. 14. 02:33
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

#10


Miért ha bohóc leszek és egy neves világhírű cirkuszban fogok artistáskodni, akkor nem?

2021. nov. 15. 20:09
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert most ez az álmod?
2021. nov. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

A navahó erősen poliszintetikus tipológiájú nyelv, a tudása mindenképp komoly akadémiai karriert jelentene. Én nem ismeremezt a nyelvet jobban, de tudom, hogy nagya jeletősége néhány tudományos szmpontból. Újabb, pár évtizedes fejlemény, hogy egyes feltételezések szerint rokona a szibériai, Jenyiszej folyó vidéki ,,ket'' nyelvnek. Ez az egyetlen föltételezhető kapcsolat, ami bámilyen óvilági és bármillyen újvilági nyelv között fölmerülhetett egyáltalán.


Egyébként sok természeti népnek van igen bonyolult, összetett nyelvtanú nyelve. Navahóul nem tanultam, szibériai eszkimóul viszont igen, 1997 óta. Hatalmas, összetett ragozási rendszerrel reddelkezik, egyetlen agyonragozott ige akár egész mondatot lehet képes kifejezni.


Nyelvészetet, matamtikát érdemes mellé tanulni szerintem. A klingon nyelvről allottam, de állítólag matematikai értelemben nincs bene sok újdonság. Lojban nyelvet tanulok 2004 óta, azt matematikusok fejleesztették ki, de amúgy mindent lehet benne mondani, amit bármely más rendes természetes emberi nyelven. Kicsit azért eljárt már fölötte az idő, a 60-as évek matematikai tudását tükrözi. Ma már egészen más elvek alapján alkotnának meg egy matematikai alapú mesterséges kommunikációs nyelvet.


Egyébként a filológia szak elvileg azt a készséget fejleszti, hogy valamilyen egyedi jelenséget képes legyen az ember a tágabb összefüggések közt elhelyezni.


Amúgy ezek jó dolgok, csak a rendszerváltás óta ebbe a vaacak új rendszerben minden csak a közvetlen eladhatóságról szól, azért is néz ki így ez az ország. Már 1989-ben megkezdődött az ország tragédiája, amikor a hajléktalanokat, cigányokat, egyéb elesett rétegeket föláldozták a piacképesség oltárán. Akkor szakadt ketté végzetesen a magyar társadalom, akkor jelent meg a végleges mélynomorba való bezárt réteg, és azért jelent meg a társadalom egészében is egyfajta cinizmus - aminek végső folyománya a N. Sajnos amúgy ebben részben a korábbi renszer is ludas volt, mindenképp föl kelleet volna építeni nagy türelemmel és szakmai alázattal, sok emberszeretettel egy igazságosabb kommunista társadalmat. Sajnos ehhez a türelem is, a szaktudás is, a szemlélet is hiányzott részben.

ápr. 28. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Javítás (túl korán elküldte): aminek végső folyománya a NER
ápr. 28. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!