Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Erdemes lenne gyakornoki...

Erdemes lenne gyakornoki helyet keresnem?

Figyelt kérdés

Nemzetkozi gazdalkodas, 5.felev. Meg 3-4 szemeszter a diplomaig. Evek ota gyarakban dolgozok kulsoskent, heti atlag 2 alkalommal, igy fedezem a havi kiadasaimat. Az elejen fasza volt mert szeretek dolgozni es a suli elvontsagatol neha mar falnak megyek, igy pont kiegyensulyozta a ketto egymast. Utobbi idoben azonban kezdem ugy erezni hogy nem igazan jarul hozza a gyari melo az eletem fejlodesehez illetve kicsit neha ugy erzem elrohaszt egy muszak.


Dolgozni viszont szeretnek. Kerdes, van-e eselyem valamifele gazdasagi gyakornoknak elmenni a kepzesem ezen a szintjen? Ha igen, hova lenne erdemes mennem? Mennyire komoly egy ilyen gyakornoki pozicio? Mekkora elonyt jelent egy ilyen munkatapasztalat kesobb a munkaeropiacon? Mennyi tapasztalatot adhatna nekem egy ilyen allas? Hogy lenne erdemes keresnem, mi az, amire oda kell figyeljek?


Nagyon ertekelnem, ha egyenkent tudnatok nekem ezekre valaszolni, lehetoleg olyan akinek van tapasztalata is a temaban. Tudom, fizetes szempontjabol nem lesz jobb mint a gyar, de nem is szamit nekem igazan. Jobban erdekel, hogy mennyit tudnek szakmailag fejlodni, tapasztalatot szerezni.


Videki vagyok egyebkent, de Pestre jarok tanulni (bme) vagyis a munkaba jaras maceras lenne es ha mellette dontok akkor elkepzelheto hogy felforgatna a jelenlegi eletvitelemet, ezert is all fenn a dilemma, hogy megeri e menni vagy maradjak a biztosban.


22/f



2021. okt. 14. 19:48
 1/2 anonim ***** válasza:
98%
Én ismerek egy srácot, aki első félév után elment diákmunkázni (számlák szkennelése és lefűzése) heti pár órában egy multihoz, a nyáron már teljes munkaidőben nyomta ill iskolaidőben annyit ment amennyit tudott. Miután végzett felvették teljes munkaidőben. A számlaszkennelős első fél éve és a nyara a logisztikán volt, utána pénzügy…. azóta főállásban kontroller ugyanannál a multinál, ha jól számolom 4 vagy 5 éve végzett
2021. okt. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt elolvasod, leszögezném, hogy nem vagyok túl tapasztalt, nekem ez csak a 3.félévem, 20 éves vagyok és nem ezen a szakon tanulok. Viszont van szakmába vágó munkám, így talán számíthat a válaszom.


Mindenképp érdemes lenne.


van-e eselyem valamifele gazdasagi gyakornoknak elmenni a kepzesem ezen a szintjen?

-szerintem van, bár én nem ezen a szakon tanulok, de 2. félév végén kezdtem gyakornokoskodni. Gazdasági irányban viszont (amennyire innen látom) sokkal több hirdetés van (vagyis sokkal több jött velem szemben) szóval szerintem fogsz találni.


Ha igen, hova lenne erdemes mennem?

- Első körben az egyetemen keresztül próbálkoznék. Nálunk vannak egyetemi fórumon hirdetések, de a tanárok is halásszák a munkaerőt plusz az épületekben is rengeteg hirdetés van.


Mennyire komoly egy ilyen gyakornoki pozicio?

- Nem sokat próbáltam. Én az enyémet komolynak tartom, de nem irreálisak az elvárások, mert pontosan tudják, hogy ki mire képes és nagyon segítőkészek. Persze ki lehet fogni jó még rossz főnököt is, ezért is jobb egyetem irányból keresni, mert talán kevésbé zsákbamacska


Mekkora elonyt jelent egy ilyen munkatapasztalat kesobb a munkaeropiacon?

- Még egyetemista vagyok, sőt fiatalabb vagyok nálad, szóval valódi tapasztalatom nincs erről, de meggyőződésem, hogy rengeteget számít. Ha csak arra gondolok, hogy mennyit tanultam az eddigi munkámból, és mennyit fogok még, egyértelmű, hogy számít.


Mennyi tapasztalatot adhatna nekem egy ilyen allas?

- Sokat. Már persze, ha nem kávét főzni mész oda.


Hogy lenne erdemes keresnem, mi az, amire oda kell figyeljek?

- Először egyetemen nézz szét. Biztos sok dolgot lehetne mondani, de számomra az egy nagy előny, hogy a főnököm pont azt tanulta, amit most én. (tud mentorálni az aktuális munkán túl is)

És számít hogy hogy fér bele az időbe, mennyire rugalmas. (Ha egyetemen keresztül keresel, akkor talán számítanak rá, hogy vannak ilyen igényeid )


Hajrá!

2021. okt. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!