Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért ilyen nehéz elhelyezkedn...

Miért ilyen nehéz elhelyezkedni Budapesten diplomával is ha elvileg munkaerő hiány van?

Figyelt kérdés

Egyik haverom gépészmérnök, pályakezdőként sehova nem veszik fel még 140-ért sem.

És ezt hallom mindenhonnan hogy senki se kell pályakezdőként, legyen az diplomás vagy szakmunkás.

Külföldön bezzeg kapkodnak az ilyen végzettségűek után...tényleg lassan mindenki menekül innen, mi lesz, kiürül az ország?


Aztán akkor kitől fogja a kormány beszedni az adókat?


2021. okt. 15. 23:22
1 2
 11/15 Koplárovics Béci ***** válasza:
20%

"Aztán akkor kitől fogja a kormány beszedni az adókat?"


Előszöris: mi köze a kormánynak ahhoz, hogy a "haverod" nem tud elhelyezkedni egy piacképes szakmával?

Persze másodszor: még ha piacképes szakmáról van is papírod, tudás van-e mögötte? Mert lediplomázni... bárki képes. Közben tudást is összeszedni már más tészta.

Harmadszor: mit is szeretne? Értem én, hogy vezetői titulust szeretne akár 140-ért is, de ez meg nem így működik.

Negyedszer: Lehet, hogy a fentiek megvannak, tehát van tudás, ténylegesen kezdő pozícióba helyezkedne el, viszont már az első interjún kibukik, hogy emberi hulladék.

2021. okt. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
22%
Ha itt nem képes elhelyezkedni külföldon se tudna
2021. okt. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
75%

Annak idején én is mondtam vissza munkalehetőséget (és itthon bekamuztam, hogy nem vettek fel), vegyészmérnökként kaptam volna nettó 104e-et az ország másik felén.

Albérletre nem adott a cég támogatást, csak a lehetőséget, hogy a munkásszállón 2500Ft/nap árban bérelhetnék ágyat 8 fős szobában, vagy havi 60eFt/hó árban 4 fősben.


A másik helyen pedig első körben gyakornokként vettek volna fel és alá kellett volna írnom, hogy 2 hónapig gyakornokként BP-en, majd 3 hónapig külföldön dolgozom ingyen és bérmentve és amennyiben engem választanak a felvett 20 gyakornok közül, adnak majd akár nettó 170e-et.

2021. okt. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Pályakezdőként valóban nehéz elhelyezkedni. Én 2 éve diplomáztam gépészmérnökként. A korábbi gyakorlati helyemen tudtam elhelyezkedni, minden más cégtől vagy elküldtek, vagy vissza sem jeleztek. Az ismerősi körömben hasonlókat mesélnek. Szóval igen, pályakezdőként nehéz elhelyezkedni (persze nem lehetetlen).

Egy pályakezdő betanítása (mert a végzettség egy dolog, a gyakorlatm eg egy teljesen másik) hosszú távú befektetés. A cégek nem akarnak időt és erőforrást ráfordítani a kezdő betanítására, hogy aztán 1-2 év után lelépjen.

Illetve a gépészmérnöki szakma közel sem annyira felkapott és keresett, mint az a "kívülállók" gondolják.

2021. okt. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
68%
Utolsó jól írj, csak hiszitek, hogy a gépészmérnök felkapott szakma.
2021. okt. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!