Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes 1 millió forintot ez...

Érdemes 1 millió forintot ez az egyben átváltani EURO-ra, ha szeretném biztonságban a pénzem?

Figyelt kérdés

Jelenleg 1,3 millió megtakarításom van. Pályakezdő(nek mondható) gazdinfós vagyok, 8+3 hónapja dolgozom és ennyi idő alatt tudtam ennyit félretenni kegyetlen spórolás árán.

Elég aggasztó a forint gyengülése és az infláció és félek, hogy egyszercsak bedől a forint és semmit nem fog érni a sok erőfeszítésem.


Arra gondoltam valami nagyon stabil helyre kéne tenni a pénzem, ezért gondoltam arra, hogy euróra átváltom és szerintem fog még annyit gyengülni a forint, hogy a valuta vétel/eladás közötti "veszteséget"kárpótolja a forint gyengülése (hogy majd visszaváltsam és ne érjen kevesebbet).


Szerintetek mit kezdjek a megtakarításommal, hogy ne ússzon el?



2021. okt. 22. 17:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
58%

Hallod kérdező mintha az alteregóm lennél.

Ugyanazen gondolkozom, szintén 1,3 millióm van és 1 misit gondolkozok átváltani euróba.

2021. okt. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
22%
Tegyel 100.000-et bitcoinba, 500.000et allampapirba es 400.000-et euroba. Aztan indul a jatszma :) sajat borodon tudod kiprobalni hogy forexezni, cryptozni vagy allampapirozni eri meg jobban :)
2021. okt. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
90%
És berakod az euro-t a párnád alá utána?
2021. okt. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
94%
ha bedől a forint akkor vér fog folyni.. az életed lesz a tét.. nem fog semmit se érni az az 1,3 millió forintnak megfelelő euród.
2021. okt. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
83%
Euró alapú állampapír is van amúgy.
2021. okt. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
62%

Szia! Dettó ugyan azok a paraméterek, én is pont 8 hónapja dolgozom, a megtakarításaink is stimmelnek kb.


Én most fogok részvényt meg indexet venni, amit takarékbetét számlán fogok tartani. 5 évig nem férek hozzá, de utána adómentes, ami király.


Konkrétan euróra nem váltanám, akkor már államkötvény. Tudom, hogy o1g meg minden szar, de azért a Magyar állam bőven stabil, meg infláció is van mindenhol, most ilyen a konjunktúra sajnos.

2021. okt. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
23%
Magyar állam bőven stabil. Újabb agyhalott. 😭
2021. okt. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
64%
Az, hogy egy állam fejlődése során néha becsődöl az teljesen normális, elég megnézni a történelmet. Viszont nem értem ha tényleg biztonságba akarod tartani a pénzed akkor miért akarsz egy fiat pénzt egy másik fiat pénzre átváltani? Ez olyan mintha eladnád az autódat és veszel egy ugyan olyat csak más színben.
2021. okt. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
27%

"ha bedől a forint akkor vér fog folyni"


Ez így van. De ha van euród akkor át tudsz menni Ausztriába.

2021. okt. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

"ha bedől a forint akkor vér fog folyni"


Szerintem 2700 euróból kijön egy SOS vonat/repülőjegy jegy Ausztriába ott meg politikai menekültstátuszt kaphatok és a maradékból is pár hétig el lehet lenni, amig rendeződik a helyzetem.

2021. okt. 22. 21:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!