Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes 1 millió forintot ez...

Érdemes 1 millió forintot ez az egyben átváltani EURO-ra, ha szeretném biztonságban a pénzem?

Figyelt kérdés

Jelenleg 1,3 millió megtakarításom van. Pályakezdő(nek mondható) gazdinfós vagyok, 8+3 hónapja dolgozom és ennyi idő alatt tudtam ennyit félretenni kegyetlen spórolás árán.

Elég aggasztó a forint gyengülése és az infláció és félek, hogy egyszercsak bedől a forint és semmit nem fog érni a sok erőfeszítésem.


Arra gondoltam valami nagyon stabil helyre kéne tenni a pénzem, ezért gondoltam arra, hogy euróra átváltom és szerintem fog még annyit gyengülni a forint, hogy a valuta vétel/eladás közötti "veszteséget"kárpótolja a forint gyengülése (hogy majd visszaváltsam és ne érjen kevesebbet).


Szerintetek mit kezdjek a megtakarításommal, hogy ne ússzon el?



2021. okt. 22. 17:55
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
77%

Vagy 200.000 Ft-ért elvisz bárki a határig bármilyen helyzetben...


Azért kicsit átestél a ló túloldalára szerintem

2021. okt. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Én Chf be gondolkodok
2021. okt. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

“Szerintem 2700 euróból kijön egy SOS vonat/repülőjegy jegy Ausztriába ott meg politikai menekültstátuszt kaphatok és a maradékból is pár hétig el lehet lenni, amig rendeződik a helyzetem.”



Megint te vagy...? Nőként állítom el nem tudom képzelni hogy ennyi ésszel hogyan végezted el a gazdasági informatikai képzést.

Már elmondtuk neked korábban nincs politikai menekültstátusz és ha lenne is nem adjak tömegesen illetve nem fogják sehol nyalni a segged. Ausztriában a 2700€ pedig egy havi fizetés, a lakbér plusz kautionra se elég.

2021. okt. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Nincs repülőjegy Ausztriába mert megszűnt mivel 250 km Budapestről. De egy informatikusnak gondolom a matematika nem lehet nehéz.


Nem tudom melyik bolygón élsz, jártál már valaha külfödön de nálad a 80+ nagymamák is naprakészebbek.

30/n

2021. okt. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Ez jó nagy hülyeség.
2021. okt. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Vegyel belole Adblue adalekotha meg tudsz. Fel ev mulva eladhatod a mezogazdasagban, fuvarozok koreben tripla aron. De lehet keveset mondtam
2021. okt. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
#16: Szerintem már most megfizethetetlen. Arról nem is beszélve, hogy mezei hülyegyerektől feketén nem fognak venni komoly cégek. Főleg, hogy gondolom speciális tárolás kell ezeknek. Szóval ez elég buta ötlet volt. Nem vagyok seftelős csak biztonságban akarom a pénzem tudni.
2021. okt. 23. 14:00
 18/22 anonim ***** válasza:
31%

Az Euro árfolyam a jelen gazdasági helyzetben elég instabil. Rövid távra semmi esetben sem éri meg befektetni, mert az ingadozás általában egy 15-20 Ft-os sávban mozog. Ha hosszútávban (pl 5 év) gondolkozol, akkor pedig ne várj. Nem tudod kiszámítani mikor ér el olyan szintet, hogy érdemes legyen. Lefelé ritkán mozog, de akkor nagyon lassan és lépcsőzetesen, aztán egy nagyobbat ugrik felfelé. Bizonyos időszakonként van egy nagyon erőteljes rántás, amikor 30-40 forintot ugrik (gyakorlatilag ekor térül meg a befektetésed). Mivel a NER elitjének az off-shore számlákon nyugvó befektetsée szintén devizában van, egyértelműen lesz még ilyen nagyobb mozgás, amikor végre 400Ft fölé megy az árfolyam. Ez '22 nyarára várható. A választásokig ezen a 355-365-as szinten tartják, hogy stabilnak tűnjön a gazdaság, de ez hosszútávon nem tartható.

Én 3-4 évvel ezelőtt egy örökségből származó 2 másfél milliómat tettem át egy Szlovák folyószámlára még 320-325 környéki árfolyamnál. Néha pakolgattam még hozzá egy keveset, így jelenleg 7000 EUR van ott, ami most kb 2,5 mio HUF. Ebből kb 200.000 az árfolyam változásból adódó haszon. Természetesen minél több van ott, annál nagyobb a mozgásból eredő plussz. Folyószámla esetén van számlavezetési költség, ami a Te 1 millád esetében szerintem pont a haszon alacsony értéke miatt lehet lenullázódna a kis mozgásoknál. Ha bedőléssel (a 2009-es válsághoz hasonló közel 100 forintos zuhanással) számolsz akkor viszont még ez is megéri.

Biztonság technikai szempontból az, hogy simán átváltsd és otthon tartsd .... ahogy mondani szokták "a cihában", nem tudom mennyire előnyös.

Attól biztosan jobb, mintha egy Magyarország pénzintézetnél kötnéd le Euro alapú befektetésbe .... azt a NER idővel ugyanúgy le fogja nyúlni, mint a magánnyugdíj megtakarításokat!

2021. okt. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Készpénzbe átváltani túl sok értelme nincsen, de ha nagyon eurót akarsz tartani, akkor vegyél mondjuk német államkötvenyt.
2021. okt. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Azt mondod gazdinfós vagy. Ebből mi a gazd? Akkor meg miért itt kérdezel ilyeneket? Neked ezt tudni kellene!
2021. okt. 25. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!