Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Több munkahelyi ajánlat...

Több munkahelyi ajánlat elfogadása, hogy az ajánlat elfogadási határidőn belül legyek, majd későbbi "bocsmégse" ahova inkább nem mennék, az működhet?

Figyelt kérdés

2 munkahelytől kaptam ajánlatot. Az egyiket már elfogadtam, a munka csak másfél hónap múlva indul, de már kértek belépési lap kitöltést, de csak elektronikusan, aláírás nélkül.

A másik elfogadási határideje hamarosan lejár, és az 1 hét múlva indulna.


Tudom, hogy próbaidőn belül, indoklás nélkül azonnal felmondhatok én is, de a fent írt dolognak van értelme? Amíg én kézzel nem írok alá semmit addig semmi sincs hivatalosan?


Azért szeretném ezt, mert még mindig nem döntöttem a 2 között, és még várható 1-2 ajánlat ezeken kívül is.


Persze tudom, nem szép dolog, de sokkal kevésbé szép dolgokat tesznek a munkáltatók, a "bocsmégse" tőlük még a jobbik esetnek számít...



2021. okt. 24. 20:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nyilván nem a legetikusabb, de tégy így.

Én most úgy kezdtem dolgozni a mostani helyemen július végén, hogy tudom, hogy mához 1-2 hónapra lépni fogok. Etikus volt mégis csatlakozni? Nem, mivel kicseszek velük, de nem kockáztathattam, hogy a másik hely azt mondja, hogy mégsem, arra a pénzre pedig, amit 4-5 hónap alatt kaptam, szükségem van. Nem tudom hogy tegyem jóvá, kicsit nyomaszt, majd csinálok valami karitatívat szerintem, szemetet szedek, vagy adakozok egy menhelynek, nemtom.

2021. okt. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
30%

Nem csinálnék ilyet, még ha jogilag nem is nagyon támadható. Híre mehet, és nem mutat jól. Inkább mondanám, hogy még gondolkozom, vagy akár az igazat is, hogy még másokkal is beszélgetek, és, bár az ajánlat nagyon szimpatikus, nem szeretnék dönteni, amíg nincs kézben az összes információ. Utóbbi azért is jó, mert ez motiválhat egy emelést a részükről.


Másrészt a többi interjún is jelezheted, hogy jó lesz sietni, különben kicsúsznak az időből. Pl. tőlem kérdezni szokták, hogy tárgyalok-e más cégekkel. Ez egy jó alkalom, hogy gyorsíts a folymaton.

2021. okt. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy a kettesre hallgass... Persze, majd híre megy:D Hacsak nem egy 1000 fős faluban vannak a cégek akkor sehol nem megy híre. Azt pedig még ne mond, hogy még gondolkodsz meg hasonlók, HR helyében én ott kukáznám az önéletrajzod és keresnék mást. A cég biztos munkavállalót akar, nekik az a legjobb, ha csak ők vannak neked.


Valóban nem a legetikusabb, de a legtöbb munkaadó se az, szóval ez van, sok sikert :)

2021. okt. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Èn mondtam már vissza ajánlatot úgy, hogy másnap reggel kezdtem volna. De próbaidő alatt is fel lehet állni. Megmondtam, hogy èrkezett egy ajánlat magasabb juttatással. Nem kell ezt túlbonyolítani.
2021. okt. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha kapsz egy jobb ajánlatot, azt fogadod el, ezen senki nem fog csodálkozni v. megsértődni mert mindenki ezt tenné a helyedben.

Minél korábban jelzed ezt feléjük, annál korrektebb vagy velük szemben, mert több idejük van mást keresni.

2021. okt. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Igen azon elgondolkoztam hogy hogy is mehetne híre a dolognak.


Egyrészt a konkurens cégek nem nagyon osztanak meg egymással ilyesmit sem, másrészt GDPR, harmadrészt annyian vannak munkavállalók hogy ki emlékszik már egyre...

2021. nov. 9. 08:06
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Minél magasabb fizetést az ér el az esetek többségében aki nem csinál ebből lelkiismeret fordulást ès gátlástalan ilyen téren. De ez sztem nem is érzelmi hanem teljes mértékben anyagi kérdés. Sztem ha egy cégnél dolgozol ès hirtelen megszünne a kereslet arra amit te csinálsz vagy olcsóbban meg lehetne máshogy ugyanazt csinálni, a cég sem csinálna abból érzelmi kérdést hanem szépen kidugná az embert. Pusztán anyagi okok miatt.
2021. nov. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én is hasonló cipőben vagyok, holnap válaszolnom kell egy ajánlatra, úgy, hogy közben pár hét mulva bejöhet még 2 sokkal jobb is. Az tény, hogy nem a legszebb dolog aláírás előtt vagy akár munkakezdés előtt visszamondani az egészet, biztos puffognának kicsit rajta, de engem raktak már ki próbaidő leutolsó napján vigyorogva nulla érdemi indokkal, szóval valahol igazuk van azoknak, akik azt mondják, hogy gázlástalannak kell lenni, magunkat kell nézni, hogy nekünk mi a jobb hely, mert magunkért dolgozunk.


Amugy azóta mi lett végül?

2021. dec. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Elfogadtam a másikat amit korábban indult, közben kaptam még két ajánlatot.


Kezdtem ott ami korábban indult, és dolgoztam ott egy hónapot, majd felmondtam merthogy az utóbbi érkezett kettőből az egyik annyira sokkal többet ajánlott, hogy nem tudtam elutasítani. Elmondtam hogy mi a helyzet, az ottani vezető teljesen megértette és mondta hogy ennyiért ő is váltana.


Az elsőnek elfogadottat pedig tartaléknak tartottam, de három nappal a belépés előtt lemondtam mert ugye dolgoztam a másodiknál és készültem a harmadikhoz.


A 4. ajánlatot nem fogadtam el, hanem megköszöntem és visszautasítottam.

2021. dec. 23. 00:13
 10/12 anonim ***** válasza:
Az elsőnek elfogadottat úgy mondtad vissza, hogy már aláírtál? Vagy csak elfogadás volt még?
2021. dec. 23. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!