Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pénzügy-számviteli diploma...

Pénzügy-számviteli diploma előtt egy pénzügy-számviteli asszisztensi képzés?

Figyelt kérdés
Egy ideje már érdekel a pénzügy és az ELTE képzése tetszett meg, de most úgy érzem, hogy ez túl nagy elköteleződés lenne, anyagilag és időben is. Viszont egy ilyen kis képzés nem drága, 1 éven belül megvan és lehet vele dolgozni. Kipróbálnám, hogy mennyire tetszene ez a terület. Mit gondoltok, idő és pénzpocsékolás lenne, mert annyira távol áll a kettő egymástól?

2021. nov. 2. 12:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tetszik elvesztegettél egy csomó időt és pénzt egy OKJ szintű valamire. Ha tetszik, akkor meg azért vesztegetted el, mert ha előre akarsz jutni a területen, akkor úgyis be fogsz iratkozni az egyetemre.
2021. nov. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Semmi értelme annak a képzésnek. Egyetemet is otthagyhatod, ha nem jön be.
2021. nov. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
OKJ felesleges, mehet egyből az egyetem. Egyetem után senki sem fog érdekelni, hogy csináltál egy ilyen OKJ-t.
2021. nov. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, csak a teljes OKJ díja annyi, mint az egyetem egyetlen félév tandíjának a fele. Ha csak 1 évig "próbálom ki" az egyetemet, akkor már az OKJ-s tanfolyam árát ötszörösét fizetem ki. Meg itt nem csak a pénzről van szó, hanem elköteleződésről is. Én még egyik felsőoktatási képzésemet sem hagytam ott. Amúgy köszi a válaszokat.
2021. nov. 2. 21:27
 5/7 anonim ***** válasza:

Kezdj el pénzügyi-számviteli könyveket olvasni, hogy mennyire "érzed magadénak" ezt az egészet.

Számvitelből pl. Laáb Ágnes könyvét, amiből egyébként az Eltén tanítanak, pénzügyből pedig a modern vállalati pénzügyeket(csak próbálj valami újabb verziót keresni, mert van amiben még holland forinttal vannak feladatok xdd), ami a vállalati pénzügyek bibliája.

Ha úgy érzed, hogy számodra ez egy tanulható "tudomány" és szorgalmas vagy, akkor sztem nem lesz gond.

2021. nov. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#4: Ennyire rövid távon és minimumra törekedve nem lehet gondolkozni az önképzésről. De látszólag te már a kérdés kiírása előtt eldöntötted, hogy OKJ-t akarsz csinálni, szóval tedd azt.
2021. nov. 3. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

5-ösnek nagyon köszönöm a könyvajánlásokat, meg fogom őket nézni.


6-os nem döntöttem el, csak a korábbi válaszadóknak nem sikerült megérteni a kérdés lényegét. Ha elvégezném a pénzügyet az ELTE-re járnék egészen a mesterig, de az egyetem félbehagyás nem opció, így előbb vállalnám be az egy éves OKJ-t, "feleslegesen", - ami nem felesleges, mert arra jó volt, hogy rájöttem, szeretném csinálni -minthogy abbahagyjak egy egyetemi képzést, ami nem jön be.

2021. nov. 3. 07:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!