Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akik külföldi tanulmányok...

Akik külföldi tanulmányok után visszajöttek Magyarországra dolgozni - miért?

Figyelt kérdés

Az utóbbi években eléggé megnőtt a kereslet a külföldi tanulmányok felé (itt elsősorban a komplett programokat értem, nem az Erasmus csereféléveket). Egyre többet látom, hogy pl. Hollandiában, Dániában, Németországban végzik fiatalok a mesterképzést.


Nyilván ezen idő alatt megszokja az ember a külföldi életszínvonalat, esetleg dolgozik is ott valamit, jó eséllyel találna az adott országban is munkát a tanulmányok után. Mégis sokan hazajönnek és itt kezdenek utána dolgozni.


Van itt olyan, aki pont ezt csinálta? Miért? Milyen volt visszarázódni a magyarországi életbe? Mi húzott haza?



#külföld #tanulmány #kulfolditanulmanyok
2021. nov. 2. 16:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
35%
Sose ertettem miert kene elmenni, a szakmamba mar akkor 5 ev tapasztalattal millios fizetesekrol beszeltek, hazajottem es nagyon szerencses ceg valasztasokkal most netto 2.5 millio felett keresek ugy hogy az atlag olyan 1.4m kornyeken van. Vannak oszagok ahol ennel tobbet tudnek keresni, de ott barati kort kialakitani, ismerosoket szerezni stb nagyon sok ido es energia lenne. Tovabba a penzen kivul semmi okat nem latom kulfoldon elni
2021. nov. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Gratula ekkora fizetéshez, nem semmi :D Megkérdezhetem milyen területen dolgozol?
2021. nov. 2. 17:13
 3/14 anonim ***** válasza:
42%
IT, a ceg nemreg ment tozsdere 10x-elt a reszveny csomag ezert ennyi
2021. nov. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
28%
Dugd a seggedbe a pénzed
2021. nov. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
69%
Mert sokan úgy vannak a külföldi MSc után, hogy ha nem is kapják meg a külföldi fizut (mondjuk bruttó €5000 - nettó €3300), de ha vásárlóerő-paritáson ( [link] hasonló a fizu (nettó 500-600 ezer), akkor hazajönnek a családok, barátok miatt. Ez Pesten egyáltalán nem elképzelhetetlen informatikusoknál, mérnököknél, sőt közgázosoknál sem.
2021. nov. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez a "külföldi életszínvonal" egy kicsit túl van hájpolva. USA-ban jártam egyetemre, utána hazajöttem, itthon vettem egy kertes házat (Budapest) ahonnét 15-20 perc alatt kényelmesen beérek a belvárosi munkahelyemre, óvoda, iskola gyalog 10 perc. Ezt az USA semmelyik nagyvárosában nem engedhetném meg magamnak mérnöki fizetésből. Az engem nem tesz boldoggá, hogy 300 lóerős autóval állok napi 2x1.5 órát a dugóban.
2021. nov. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
#6-os ez mind szép és jó, de mondjuk Budapestet azért ne hasonlítsd már egy amerikai nagyvároshoz, nem ugyanaz a nagyságrend. (New York, Los Angeles, Chicago, Houston). Ilyen pár száz ezer fős városokban meg nem hiszem, hogy 1,5 órát kell állni a dugóban, mire hazaérsz.
2021. nov. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Kelet-Ázsiában tanultam, mindegy melyik országban, de beszélem a helyi nyelvet.

Ma Budapesten jó pályakezdőnek lenni. Jó cégek vannak érdekes pozíciókkal, jó fizetésekkel.

Itthon kényelmesen kijövök a fizumból, félre tudok lenni, lehetnek hosszútávú céljaim (például extra házak vidéken), kint ezt nem tudnám megtenni, lehet hogy tíz-húsz százalékkal többet keresnék, de legalább kétszer ennyi elmenne.

Pénzügyes vagyok egyébként.

2021. nov. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
7-es: dehogyisnem, hajaj. A nagyvárosokban, miket írtál legalább van tömegközlekedés, de Amerikában a "pár száz ezer fős" helyeken nincsen használható tömegközlekedés, ott csak az autó van és reggel-este dugó.
2021. nov. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Pedig Amerika nagyon jó hely. Ott lesz gazdag minden ember.
2021. nov. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!