Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire nehéz egy külföldinek...

Mennyire nehéz egy külföldinek munkát találni Magyarországon?

Figyelt kérdés

Jövőre szeretnénk összeköltözni a török párommal Magyarországon. A tervünk eredetileg az volt, hogy összeházasodunk, így ő hozzám tud költözni, és az én fizetésemből, illetve az Ő félretett pénzéből élünk 1 évig, amíg valamennyire megtanul magyarul a könnyebb munkavállalás céljából. Sajnos a házasság egyenlőre különböző okok miatt mégsem tud megvalósulni, így viszont nem tud véglegesen ideköltözni, csak ha munkát kap.

Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? Tudtok ajánlani weboldalakat vagy csoportokat, ahol munkát tudnék találni a párom számára? Google-ztam már, de egyenlőre nem találtam semmi hasznosíthatót.

A párom 24 éves, férfi, séf végzettsége van (papíron), jelenleg elektronikai szaküzletben dolgozik Törökországban. Szeptembertől kezd egy programozói 2 éves képzést.



2021. aug. 8. 16:07
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Ha beszél magyarul akkor simán, ha nem, akkor szinte esélytelen, kivéve ha nem valami nagy koponya, kutató vagy hasonló.
2021. aug. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A nyelvet addig is tanulhatja otthonról, de multiknál sok esetben elég, ha angolul jól beszél az ember.
2021. aug. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%
Uhh hat ebbol kb semmi nem lesz. Tudod hany torok sefre van szukseg aki nem beszel magyarul? Elarulom, de te is tudod ellenorizni. Ird be googleba "kebab budapest". Felmesz szepen mindegyik honlapjara es megtudod nezni hogy hany van torokul. Na ezek azok a helyek ahol labdaba rug majd a parod. Mashol eselye nincs.
2021. aug. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem egy kérdést olvastam már itt az oldalon, ami arról szól, hogy az illető külföldi párjának itthon keres munkát, de magyar nyelvtudás nélkül szóba se állnak vele sehol.
2021. aug. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

A mi cégünknél dolgozhatna húsfeldolgozóként. Magyarul nem feltétlen kell tudnia mert a kollégái között 10 török van.

A főnök a konyhára is tervezi, hogy felvesz egy szakácsot. Ebből nem tudom mikor lesz valami.

Hol laktok?

2021. aug. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nagyon nem mindegy, hogy Magyarországon belül hol... Budapesten van egy halom török vendéglő, kebabos stb. ezeket mind törökök viszik, simán el tudom képzelni, hogy felvesznek a konyhára valakit aki nem tud magyarul. A nagyobb gond az, hogy ezekre nem feltétlenül jellemző hogy teljesen fehéren, szépen bejelentve foglalkoztatják a dolgozóikat, és nem biztos, hogy fel akarják hívni a NAV/bevándorlási hivatal figyelmét magukra azzal, hogy vízumhoz juttatnak egy tök ismeretlen valakit.
2021. aug. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát ha már meglenne a programozói végzettsége, könnyebb lenne a helyzet, van pár IT multi, ahol tulajdonképpen egy büdös szót se kell tudni magyarul.
2021. aug. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7-es: amennyiben (meglehetősen jól) tud angolul...
2021. aug. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!