Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez vajon az egész havi bérem?...

Ez vajon az egész havi bérem? Vagy később is fognak utalni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

35 hetes terhes vagyok, október 1-től nem dolgozom.

10 napot még szabadságon voltam a hónapban, utána 15 nap betegszabadság, majd 4-5 nap táppénz.

Az eddigi bérem nettó 440 ezer Ft volt.

Ma reggel jött az utalás október hónapra, 130 ezer….

Magyar Àllamkincstár szokott utalni, oda tartozunk.

Az lenne a kérdésem, hogy ez a komplett összeg amire számíthatok, vagy a betegszabadság-táppénz majd külön jön?

Pályakezdő a HR-es a munkahelyemen, nem tudta sajnos megmondani, én pedig még sosem voltam táppénzen, nem tudom, hogy megy ez.



2021. nov. 4. 06:49
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
59%
Hat ha a hres nem tudta megmondani mond neki h iranyitson utba aki meg tudja mondani... Ha az o dolga lenne az nagyon gaz...
2021. nov. 4. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
91%

"10 napot még szabadságon voltam a hónapban, utána 15 nap betegszabadság, majd 4-5 nap táppénz."


Ez mind októberben? Valami nem stimmel, ez majdnem 30 munkanap.



10 nap szabadság az nettó 210.000 Ft, ha 660 körül van a bruttód.


Biztos, hogy volt betegszabadságod? Nem 9-es kóddal mentél táppénzre a terhesség miatt? Akkor egyből tp kezdődik.

2021. nov. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Vagy úgy érted a 10 nap szabadságot, hogy 1-10-ig szabin voltál és az csak 6 munkanap volt? Az valóban 130 nettó körül van.


De ha pontosítod a dolgokat, akkor szívesen segítek!

2021. nov. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Na ezt pl nem tudtam, hogy terhesség esetén nincs betegszabadság.

Október 11-ig tartott ki a sima szabadságom, (7 munkanap ha jól számolom) 12-től irt ki az orvos. Keddi nap volt.

Ha jól emlékszem, 9-es kód volt a papiron, amit adott a hónap végén, de ugye ezt megnézni nem tudom, mert odaadtam a munkahelyemen a HR-nek.


Köszönöm a segítséget.

2021. nov. 4. 07:53
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Igen, akkor csak a szabadságra járó bért kaptad meg. Terhes tp esetén nincs betegszabadság, tehát akkor 20 napra jár tp (az jár hétvégére is).


Ez kb 180.000 Ft lesz, külön kapod majd meg.

2021. nov. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Mennyi idő szokott lenni a kiutalás kb?

2021. nov. 4. 09:10
 7/27 anonim ***** válasza:
57%

Én elvileg egy hét múlva vizsgázok bérügyből (remélem görbülni fog a jegy ).


Szerintem neked járna a 24 hét szülési szabadság ami munkában töltött időnek minősül (minimum az alapbér jár), ebből a munkáltató két hetet köteles kiadni, a többit szerintem kérvényezned kellene! A munkáltatónak ezt úgy kell kiadnia, hogy a szülés előtt legalább négy héttel már megkezdődjön ez az időszak!


Szerintem próbáld meg kérvényezni!

2021. nov. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

De a szülési szabadságot kivehetem a szülés után is, és akkor onnantól fog járni a 24 hétre a Csed, nem?

Csupán lehetőség egy hónappal a szülés előtt igénybe venni?

2021. nov. 4. 10:06
 9/27 anonim ***** válasza:
57%

"De a szülési szabadságot kivehetem a szülés után is"


Szerintem nem, a szülést mgelőző minimum négy héttel ki kell venned, vagy kötelezően küld két hét szabira, (de ettől még járni fog a teljes fennmaradó 22 hét). A lényege szerintem annyi ennek, hogy mindenképp a szülés előtt kerülsz szülési szabadságra, így lenne logikus...

2021. nov. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
71%
Összesen 24 hét jár amiből a munkáltatód köteles elküldeni két hétre a fentmaradó 22 héttel meg úgy rendelkezel ahogyan akarsz, ha igénybeveszed, munkaidőben fizetve lesz, ha nem akkor örülni fog a főnök, hogy máris visszamentél dolgozni.
2021. nov. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!