Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha lusta vagyok tanulni, de...

Ha lusta vagyok tanulni, de érdekel a szakma, akkor lehetek sikeres?

Figyelt kérdés
Pl informatika, gépészet ami érdekel. De tudom hogy lusta vagyok tanulni, ezért rá kell vegyem magam. De mivel csak ez érdekel, így más választásom nincs. Jobban érdekel a munka eredménye, mint maga a folyamata. A tanulásnál is az eredmény érdekel, a folyamat kevésbé. Ezért vagyok lusta leülni tanulni. Ez normális lenne? De ahhoz hogy eredményt lássak, kénytelen vagyok erőt venni magamon és tanulni.
2021. nov. 6. 22:17
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Példa, látok egy programot ami nagyon megtetszik, és az a "húú de király ez a program, ilyet én is akarok csinálni" reakció, de amikor megtudom hogy mennyi munka áll mögötte, egyből valahogy már nem olyan nagy a lelkesedés. Pl utálom a matekot, de azt nem lehet kikerülni az IT nél
2021. nov. 6. 22:24
 2/16 anonim ***** válasza:
78%

Nem!

Ha lusta vagy megtanulni a matekot, a műszaki rajzot, a programozási nyelv szintaktikáját, akkor érdekelhet akármennyire, biztosan nem leszel benne sikeres.


A sikernek mindig ára van, és az általad említett "ágazatokban" a tanulás a legfontosabb.

2021. nov. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy lehetsz sikeres. Mégis hogy akarsz TE eredményt elérni, ha nem tudod, hogy érheted el?
2021. nov. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Lehetsz sikeres, csak nem infós területen. Van ahol működik, hogy te máshogy végzed el a dolgokat, de ott ahol programozni kell ott nem, ott megtanulod a nyelveket, folyamatosan fejleszted magad és ennyi, nincs más út
2021. nov. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Leírtak alapján neked olyan munka való, ahol csak végre kell hajtani amit mások kitaláltak/megterveztek. Szóval lehet jobban jársz gépészettel. Elmész valami gépkezelőnek egy gyárba, vagy építőiparba épületgépésznek, klímásnak stb.
2021. nov. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nem
2021. nov. 7. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de én is azt mondom, hogy nem lehet így. Az ITban nemhogy egyszer meg kall tanulni a dolgokat, hanem folyamatosan tanulni kell.
2021. nov. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Akkor csak a hozzáállásomon kéne változtatni gondolom.Mert a modern tehnológia az, ami érdekel, a többi szak távol áll tőlem
2021. nov. 7. 09:22
 9/16 A kérdező kommentje:
Ha nem is szeretem azt a matekot tanulni meg stb, muszáj rávegyem magam, ha ezzel akarok foglalkizni
2021. nov. 7. 09:23
 10/16 A kérdező kommentje:
Biztos van olyan közületek aki utált tanulni, de mégis imádja szakmáját. De erős volt és végigcsinálta.
2021. nov. 7. 09:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!