Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik a jobb? ha bevagyok...

Melyik a jobb? ha bevagyok jelentve teljesen vagy ha csak Szakmaiminimálbére?

Figyelt kérdés

Az a lényeg hogy 22 éves vagyok jelenleg úgy dolgzok hogy be vagyok jelentve szakmaimin.-re az az 146K utalnak havonta+ a maradék borítékba.

de most fel lett kínálva az nekem hogy be jelentenek teljes bérbe, az az mident utalva kapok kivéve a túlórákat.

szja adó visszatérítés miatt gondolokdok rajta.



2021. nov. 7. 17:41
A kérdező szavazást indított:
Szakmaiminimálbér+boriték
Teljes bejelentés
19 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az a jobb, ha rendesen be vagy jelentve. A bejelentett béredből számolják a táppénzt, arra adnak hitelt, plusz ha a munkáltató úgy dönt, jövő hónaptól nincs boríték, akkor így jártál. Ha jól értem, bejelentve is ugyanannyit kérésnél, szóval nem is értem, miért kérdés, hogy hivatalosan vagy félig feketén dolgozz.
2021. nov. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljes bejelentéssel jobban jársz.
2021. nov. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Anyagilag nem jársz jobban a teljes bejelentéssel (fizikailag kevesebb pénzt fogsz kapni valószínűleg), de az első válaszban felsorolt indokok miatt jobb a teljes bejelentés.
2021. nov. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De ha be jelentenek, akkor én attól jogosult leszek a szja adókedvezményre?
2021. nov. 8. 21:39
 5/7 anonim ***** válasza:
Persze. Jövőre 260 lesz bruttóban a szakmai minimál, ebből 39 000 Ft az szja. Szóval nem 172 ezret kapsz kézbe, mint aki elmúlt 25, hanem 211 ezret, mert csak a TB járulékot vonják a fizetésedből a korod miatt.
2021. nov. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem.. akkor most már várjam meg ezt az évet és akkor 2022.01.01 től rendesen be leszek jelentve! 480k bruttó..
2021. nov. 9. 20:42
 7/7 anonim ***** válasza:
Nyugdijad nem lesz, az miatt nem kell aggodni
2021. nov. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!