Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ment más i ki közületek...

Ment más i ki közületek külföldre dolgozni jobb fizetés miatt, de nem igazán vált be a munkahely vagy szimplán nem tudtatok beilleszkedni külföldön? Mit csináltatok? Ott helyben rögtön kerestetetk egy új helyet vagy inkább hazaköltöztetek?

Figyelt kérdés
Én most Prágában kaptam egy állásajánlatot junior poziba, havi nettó 500k Ft-ért (controlling-data analyst). Ugyanakkor a pozi teljesen más, mint amire számítottam. Bár a főnökeim segítőkészek, nagyon nehezen megy az online betanulás, illetve nem érzem magaménak a pozíciót. Emellett nem kicsit van honvágyam is, teljesen egyedül vagyok, a munkatársaim, akiket HO miatt 2x látok max 1 hónapban, szinte mind 10 évvel idősebbek nálam, családjuk, gyerekeik vannak. Nem igazán találom meg a helyemet..Mit tegyek? Mondjak fel? Akkor meg miből fizetem az elbérletet? Költözzek haza? Akkor meg mi értelme volt kijönnöm, meg ha 1x hazamegyek, nem vesz rá az Isten, hogy még egyszer nekivágjak. Vagy csak szimplán bírjam ki mondjuk nyárig, legalább gyűjtök tapasztalatot, majd költözzek máshova?

2021. nov. 2. 22:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
Valami oka/okai biztos voltak, hogy belevàgtàl. Ha hazamèsz azok otthon "vàrni" fognak. Èn egy èvet kíbìrnâk a jelenlegi helyeden, kozbe megismerkednék a várossal, szereznék ismerősöket meg hasonlóak. Aztan egy év után eldöntenèm, hogy új helyet keresek vagy irány haza.
2021. nov. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%

Itthon is home office lenne.

Prága azért nincs olyan nagyon messze, hogy pl. most a hosszú hétvégén ne tudtál volna hazajönni, regenerálódni.

Maradj és szokj - külföldi tapasztalat később jól jöhet még a karrieredben.

2021. nov. 3. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
13%
Költözz haza! Nem neked való a külföldi lét.
2021. nov. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
67%

2-es elfelejted, hogy a hosszú hétvége csak Magyarországon volt az, ha a posztoló cseh cégnek dolgozik akkor neki teljesen normális munkanap volt a hétfő.


Posztoló: Mennyi ideje vagy kint? Az első hetek általában nehezek. Nincs baráti köröd még, nincs család akikhez mindig be lehet ugrani. Főleg ha home office miatt nagyrészt otthon ülsz egyedül, hát az brutális lehet. Viszont ez egy idő után javul, ha teszel érte. Csatlakozz expat facebook csopikba, nézd meg van-e valami esemény meetup.com-on, iratkozz be valami csoportos edzésre/foglalkozásra. Sajnos covid miatt mostanában nem olyan egyszerű a barátkozás de nem lehetetlen.


Ha pedig úgy érzed pár hónap után, hogy ez még mindig nem a te világod, nincs abban semmi ha otthagyod mind a munkát mind az országot. Az ítélkezzen aki volt már a helyedben.

2021. nov. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
25%
Költözz haza, ne hallgass azokra akik azt akarják maradj kint! A család sokkal fontosabb.
2021. nov. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
19%

Ha csak havi kettoszor kell szemelyesen megjelenni (lehet hogy felreertettem), miert nem opcio a hazakoltozes?

Ettol fuggetlenul a fizetesed nem az a szint, amiert erdemes kint marad (egyaltalan kimenni) ilyen korulmenyek kozott. Par honapot maradj (ha maradsz), egy evet biztos hogy nem varnek. Ha ugy kell ott lenned egy evet hogy nem erzed jol magad, annak nyoma marad. Mentalisan tonkretesz, es a jovoben irtozni fogsz a kulfoldi munkatol. Pedig 5 ev mulva mar lehet hogy 3-szor ekkora fizuert meghetnel masodmagaddal pl.

2021. nov. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Valoban, itt a hétfő munkanap volt, igy nem volt opcio a hosszu hetvege. Jeleeg probaidln vagyok, igy abban tudok remenyledni, hogy karacsonyra hazamehetek.


HO: sajnos ez nem olyan egyszeru h ide-oda koltozgetek. Mivel cseheknek dolgozok, itt van megkotve a biztositasom otthkn barmi tortenik, nem allja a biztosito. De szerintem ez mindenhol igy van.

2021. nov. 3. 23:38
 8/17 anonim ***** válasza:
Mivel Csehország is az EU tagja, ha valami váratlan történik mialatt Magyarországon (vagy bármelyik másik EU tagállamban) tartózkodsz, sürgősségi ellátásra jogosult vagy és a cseh biztosításod fedezi azt. Ugyanez fennáll ha Magyarországon vagy biztosítva és más EU tagállamban lesz bajod. Kérd ki az EHIC kártyát a biztosítódtól és kész.
2021. nov. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Igaz, viszont hetente 1x igy is be kell jarni. Nem vagyok benne biztos h ellenorzi valaki, voltam gyakornok Nemrtorszagban es ott kozoltek h azt latjak a rendszerben h ha valaki külföldrol dolgozik. Es ez a fonok engedelyehez kotott.
2021. nov. 4. 13:01
 10/17 anonim ***** válasza:
53%

Igen, a hátuk mögött semmiképp se jó ötlet így lelépni, akár látják akár nem. Viszont szerintem meg tudod kérdezni, hogy év vége felé mondjuk pár hetet otthonról dolgozhass. Az ünnepek közti héten garantálom hogy kb senki nem fog bemenni az irodába amúgy se.


Hosszú távon viszont valóban nem megoldás, ha fél lábbal még Magyarországon vagy. Vagy adj egy esélyt ténylegesen Prágának, vagy akkor költözz haza. Ha fejben Magyarországon vagy, fizikailag viszont Csehországban, az a legrosszabb.

2021. nov. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!