Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van lehetőségem jó állást...

Van lehetőségem jó állást találni gazdasági területen, ha nem érdekelnek a pénzügyek?

Figyelt kérdés

Közgazdasági alapszakra járok, a mikro és makro nagyon érdekel, utolsó félévben lesznek egyéb közgazdasági tárgyak is (pl. ingatlangazdaságtan, stb.), valamint a statisztikát is szeretem.


Amitől viszont kivagyok, az a vállalati pénzügyek és az ezt továbbvivő dolgok, illetve érdeklődésemet tekintve egyáltalán nem vonz a tőzsdei/pénzügyi elemzés, nem szeretnék hasonlókkal foglalkozni.


Viszont a gazdasági területen meghirdetett állások nagy része vagy ilyen mondvacsinált menedzsment/marketing kisegítő állás, vagy számviteles meló, a maradék pedig szinte mind pénzügyes (financial analyst, M&A, tőzsdei elemzés, stb.).


Ha engem az első bekezdésben leírt dolgok érdekelnek, akkor kb. mehetek az MNB-be monetáris politikával foglalkozni, vagy pedig valami kutatóintézetben nevetségesen kevés fizetésért kutatni?



2021. nov. 12. 12:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"Ha engem az első bekezdésben leírt dolgok érdekelnek, akkor kb. mehetek az MNB-be monetáris politikával foglalkozni, vagy pedig valami kutatóintézetben nevetségesen kevés fizetésért kutatni?"


Tömören igen, én spec nem nagyon tudok másmilyen állásról. Esetleg management tanácsadásnak lehet olyan aspektusa ami feküdne, de az megint más tészta azért, na.

A kutatóintézetes okoskodásos azért kellenek versenyeredmények is, egyszer végignéztem egy ilyen cég harminc alatti kutatóinak az életrajzait, és hát le a kalappal, tényleg sokat dolgozhattak az egyetem alatt.


Egyetem alatt én is a makrot szerettem, és minden bajom volt a pénzügyektől. Most egy befektetési bankban vagyok, imádom, (és pénzt is keresek vele).

2021. nov. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És hogy kerültél végül akkor befektetési bankhoz? :)
2021. nov. 13. 07:44
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Na de a befektetési bankban mit csinálsz?

Mert ott is sokféle állás van.

A pénzügyön belül is.


Illetve akár makroökonómiai vonatkozású munka is lehet még ha nem is tisztán az.

2021. dec. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Rengeteg lehetoseged van az EUs pakyazatirastol kezdve a data science-ig... Nem is ertem mi a bajod.
2022. febr. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha a statisztikát szereted, akkor szerintem is orientálódj a data science felé, amint a #4-es is mondja. Egy csomó önképzésre is alkalmas anyag van a neten, szóval szerintem kezdj el ezzel behatóbba foglalkozni, és tuti állást kaphatsz.
2022. febr. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!