Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az informatikus munka milyen...

Az informatikus munka milyen értéket teremt, hogy egyeduralkodóként most már csak ott lehet legális, tisztességes fizetést megkeresni?

Figyelt kérdés

Mi az a devOp meg ezek a címek, milyen értéket generálnak ezek az emberek a cégeknek, hogy ilyen búsásan honorálják őket, illetve szerintetek lesz ennek kifutási szakasza is?


Pl. 10 év múlva negyed ennyi informatikusra sem lesz szükség vagy mindig egyre többre lesz inkább szükség?



2021. nov. 12. 16:52
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
Akkor tényleg a spektrumon lehetsz 21-es, ha olyan kérdésnél érzed megszólítva magad, ahol nem vagy kompetens.
2021. nov. 12. 23:08
 22/30 anonim ***** válasza:
38%
Szóval azért mert nem vagyok informatikus, akkor már nem is tudhatom, hogy hülyeséget beszélsz, amikor azt írod, hogy "egyeduralkodóként most már csak ott lehet legális, tisztességes fizetést megkeresni"? Egy vicc vagy.
2021. nov. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Kollégákkal szoktunk róla beszélni, hogy az automatizálással embereket teszünk munkanélkülivé.

Van akinek nem tetszik és bűntudata van.

Nekem személy szerint nincs mert tudom, hogy van más lehetőségük.

Gyárban szalag mellett kezdtem a karrierem és onnan képeztem magamat tovább IT területre.


Jelenlegi kollégáim között van aki hadi területen kezdte és lesérült, van aki pincér volt és utálta.

Hozzám hasonlóan többen sori munkások voltak a gyárban 10-15 évvel ezelőtt.

2021. nov. 13. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

Sok évig autoiparban dolgoztam DevOps mérnökként. Fő területem a biztonságkritikus rendszerek automatizált tesztelése, tesztkörnyezet fejlesztése és ennek üzemeltetése volt. A munka folyamat hatékonyságát megsokszoroztam és senkitől nem vettem el a munkáját, viszont javítottam a közúti közlekedés biztonságán.

Az IT komplexebb mint gondolnád és mindenütt jelen van.

2021. nov. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező - az IT nem csak munkahelyeket vesz el, hanem rengeteget teremt is. Én egész karrierben szoftvercégeknél dolgoztam (mint marketinges), remekül keresek, és informatika nélkül nem létezne a munkám.


Amúgy pedig, a tényleg magas IT fizetések mögött rengeteg tanulás és tapasztalat van. Aki elvégez egy féléves IT kurzust, az ezeknek a közelébe se fog kerülni.

2021. nov. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

24-es köszönöm a válaszod.


25-ös neked is köszönöm a hasznos választ "Az IT komplexebb mint gondolnád és mindenütt jelen van." Igen, és ált. ilyen általános válaszokat kapok mindenhol, tudom, hogy mindenhol jelen van, hiszen már nem tudnánk elmenekülni sem az IT rendszerek elől, én konrétumokra lennék kíváncsi, hogy hol, miért annyira komplex stb.


26-ös neked is köszönöm a hasznos választ. Természetesen teremt, azért létezik annyi képzés, van rá kereslet, nem is állítottam, hogy csak munkát venne el. Viszont milyenek az arányok? Teremt állást 5 informatikusnak és elvesz állást 500 embertől? Az előbb mindenki azt írta, hogy meg lehet sokszorozni a profitot az informatikai rendszerekkel, ezért a cégeknek nem célja alkalmazottakat felvenni, ha a gép is megcsinálja. El fog jönni szerinted az az idő, amikor mondjuk már a te munkádra sem lesz szükség, mert a gépezet olyan jól működik, hogy nem fog kelleni a marketing vagy ha igen, azt egy AI összerakja?


Amúgy jelezném mindenkinek, hogy a kérdés nem provokáció, köszönöm a válaszaitokat.

2021. nov. 13. 13:41
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

#26 vagyok - A marketing szerintem az utolsó területek között lesz, amit automatizálni lehetne, de soha nem mondom hogy soha. Az 1-1 hirdetés vagy weboldal mögötti munka 80%-a célcsoport-kutatás (jobb helyeken) amit nehéz algoritmizálni, és a kreatív megközelítéseket még mindig értékeli a piac. Persze ha a jövőben gépeknek adunk el, akkor ott a versenyelőnyöm elszáll :)


Amúgy kérdező, az automatizálás sok helyen kampánytéma. Az önvezető autók - bár biztonságosabb lesz tőlük a közlekedés - emberek millióinak fogja elvenni a munkáját. A politika dolga az is, hogy megteremtse a lehetőségeket az átképzésre, vagy megteremtse a szociális hálót, hogy az ilyen durva piaci változásokat menedzselni lehessen. Amíg az embereknek van költőpénze, és egyre kevesebbet kell fordítani megélhetésre, lesznek új szektorok ahol ezeknek az embereknek egy része majd el tud helyezkedni.

2021. nov. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm 26-os a válaszod! Nagyon egyetértek veled abban, hogy ez társadalompolitikai kérdés, csak hiányolom az erről szóló diskurzust. Szerintem új társadalmi szerződésre lesz szükség a technológia rohamos fejlődése miatt. Abban nem értek veled egyet, hogy az átképzés megoldás lenne, de elfogadom a véleményedet. Kíváncsi voltam arra, hogy az informatikusok a munkájukról hogyan vélekednek.
2021. nov. 14. 13:44
 29/30 anonim ***** válasza:

Ez nem újkeletű probléma, Keynes már a 30-as években megjósolta a technológiai munkanélküliséget és a munkaidő csökkentését javasolta, mint megoldás.


A legtöbb informatikus nem közvetlenül a létező munkahelyek automatizálásán dolgozik. Persze ettől még lehet a munkájuknak ilyen hatása, de ez igaz másokra is. Ha valamit hatékonyabban végzel, mint a versenytársak, akkor ez valószínű több másik ember munkáját fogja elvenni.


Mondhatnánk, hogy a hatékonyság mindenki érdekét szolgálja, mert így "nagyobb tortát" lehet felosztani. De ez egy naiv, vagy gyakrabban önigazoló, álláspont. Nem számít, hogy a torta nagyobb, ha a többséget kizártuk a teremből, akik meg bent maradtak, azokat úgy kell győzködni, hogy lúzerek, ha nem vesznek még egy szelettel.


A nagy többség, beleértve informatikusat, sőt a legtöbb döntéshozót is, elszenvedik, nem pedig irányítják ezeket a folyamatokat. Ami pedig az új társadalmi szerződést illeti, még azt is nehéz látni, hogy mi kéne szerepeljen benne, az pedig hogy hogyan jutnánk el innen oda, még nehezebb kérdés.

2021. nov. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:

Igen, ez már többször lezajlott a történelemben, csak a 90-es évektől az internet elterjedésével rettenetes módon felgyorsult és még fenyegetőbbé vált.


Egyelőre nem úgy tűnik, hogy az informatikusok "szenvednének" :D ettől, sőt, láttad az egyik válaszoló is azt írta, hogy mindig lesznek számukra új, felfedezetlen területek. :-)


A tortás hasonlatoddal nagyon egyetértek. Nem lesz könnyű, de már nagyon ideje lenni beszélni róla.

2021. nov. 14. 19:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!