Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kamion sofőrnek megéri elmenni?

Kamion sofőrnek megéri elmenni?

Figyelt kérdés

Mivel úgy vagyok,hogy olyan szakmát tanulok ami rám erőltettek, úgy gondoltam leteszem majd az érettségit plusz egy spanyol nyelvet(Mert mivel angol után az beszélik az legtöbben/vagy olaszt)

Szóval mi az véleményetek az kamion sofőr "szakmáról"?

Mert az a célom hogy keressek pénzt.



2021. nov. 21. 01:09
 1/9 anonim válasza:
nem
2021. nov. 21. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Ha egyedül vagy, nem vagy honvágyas! Jól meg vagy egyedül, tudsz nomád életkörülmények között élni (mármint ha nemzetkötizni szeretnél) ami azt jelenti, hogy nem mindig tudsz akkor wcre vagy tisztálkodni menni mikor szeretnél és azevésben is tudszkomprimisszumokat kötni és eltudod tűrni hogy sokat találkozol lenéző,beszólogatós stílusú emberrel (Ez is függ hogy milyen cégnél vagy és milyen helyekre szállítasz)..

Magyarul van hátránya is, de van több elönye is , ha mondjuk elég ha havonta vagy néhány hetente nézel haza akkor azzal keresni is jól lehet, csak azt Te látod hogy bírod azt az életet!

2021. nov. 21. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
22%
Ha szeretnel lecserelodni egy algoritmusra par ev mulva, akkor feltetlenul.
2021. nov. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
#3 majd 50 év múlva talán lecserélik.. ahogy sok más embert is le fognak cserélni.
2021. nov. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Inkább 5, mint 50.
2021. nov. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#3

Dolgoztam önvezető kamionokon. Tesla, MAN, Scania, stb.

Bőven több mint 5 évre vannak a sofőr nélküli önvezetéstől. Na meg a közlekedési hatóságok engedélye sincs meg.

2021. nov. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#5 millió+1 videó van róla, hogy a béka s**e alatt van az önvezetés.. az is max autópályán működik.. vagyis kell egy felügyelő, aki bele tud avatkozni és felül tudja bírálni a gép döntését.


Ipari parkokban, építkezésekre való ki és behajtásnál meg kb elfelejthető az önvezetés.


De nem is tudom mit vitatkozom veled. Látszik hogy fogalmad sincs az egészről. Életedben nem ültél még egy önvezetésre képes autóban.. kamionban meg végképp nem.

2021. nov. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Èpìtőiparban dolgozom. Itt èpítkezèseken sose fogja sztem az embert lecserelni a technika annyi változó dolog van. De legalábbis nem belàtható időn belül. Ès egyre nehezebben találnak sofőröket, daruzàsban jártasat meg pláne. Sokszor jobb pénzt kapnak màr mint egy èpitesvezető.
2021. nov. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#4 az élen járó Tesla az autopilotjával is teljesen életképtelen, állandó sofőri felügyeletet illetve beavatkozást igényel. Most már feltudja ismerni a piros lámpát is, de kb semmi értelme mert nem áll meg, neked kell minden egyes alkalommal megerősíteni, hogy igen, az egy piros lámpa, és akkor megáll. Rengetegszer nem ismeri fel az útépítéseket és rendszeresen belemegy az elkerítő betonfalba, csomó ilyen videó van.


Ezek után miről beszélünk? Egy kamionnál, ahol konkrétan matematikailag pontosan kell kiszámolni minden szöget, mert elég sok helyen vagy farol a pótkocsi, vagy homlokfal nyúlik túl stb... ezt egy sofőr rutinból csinálja, vagy a bénábbikja addig szenved míg vagy egyedül vagy segítséggel de elkanyarodik, mit csinálna ilyenkor egy automata?


Nagyon úgy érzem, hogy ez így ebben a formában egy zsákutca, és pénztemető, persze nem felesleges, mert ahogy anno az IBM is az élen járt és hirtelen semmi kereslet nem lett rá, a mai napig sikeresen megy a cég csak már full más irányba, úgy az önvezetés is lehet valahol majd teljesen hasznos és értékes lesz, de a közúti forgalomban nekem elég erős kétségeim vannak...

2021. nov. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!