Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri kamion sofőrnek elmenni?

Megéri kamion sofőrnek elmenni?

Figyelt kérdés
Mist csak 13 éves fiú vagyok,nagyon szeretem ah autókat és a járműveket. Ezért gondoltam,hogy kamionsofőr jó lehet. Mennyire érné meg? Úgy értem hogyha van mellette családom,akkor lehet rövidebb max 1 napos fuvart vállalni,hogy lássam a gyerekeket? Vagy nem is fizet olyan jól,mint amennyit kell dolgozni érte? Tudom hogy fiatal vagyok és nem itt kéne kérdezgetnem,meg tanulnom kéne,de tartom folyamatosan a 4-es átlagot. A válaszokat előre is köszönöm!
2017. aug. 24. 18:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

"lehet rövidebb max 1 napos fuvart vállalni"


Lehet csak a töredéke fizetést fogod kapni érte mint a nemzetközi.

2017. aug. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És ha elmegyek egy 5 napos útra,az nagyon kis pénz lenne,amit kézhez kapok?
2017. aug. 24. 18:17
 3/12 anonim ***** válasza:
Család szempontjábòl a napizòs munka a legjobb. De ez fizet legkevèsbè. Aztàn 5 napozhatsz is, ekkor hètvègén otthon vagy. Legjobban nemzetközibe èri meg anyagilag, de az mellett családi èlet kizárt.
2017. aug. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az 5 napozásért mennyi pénzt kapok?
2017. aug. 25. 14:37
 5/12 anonim ***** válasza:
csinald amig jol esik
2017. aug. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
60%

Kamionsofőrnek csak az megy, aki annak tud. Ne akarj az lenne, nem egy álom meló. Gondolj csak bele:

1., Nem kapsz valami sok pénzt, nem megtérülő dolog kamionozni.

2., Nem lehetsz a családoddal, nem lehet komoly kapcsolatod, se barátaid.

3., Lehet, hogy szereted a kocsikat meg a járműveket, még az is lehet, hogy a kamionozást is szeretnéd EGY IDEIG. Nagyon hamar meg lehet unni, naponta rengeteget vezetni, dugóban állni, melegben, hidegben... fárasztó és kimerítő munka.

A másik meg az, hogy ezt most így gondolod és még nagyon fiatal vagy. Ne építs arra egy életet, hogy te kamionos legyél, mert hidd el, biztos, hogy meg fogod bánni!

Tanulj inkább, mivel jobb egy klímás irodában ülni, mint Romániában egy nyári dugóban. ;)

2017. aug. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

már sokszor leírtam, de nem bánom az ismétlést :D


Én nekem is mindig B terv volt a kamion kölökkorom óta, és úgy voltam vele, hogy egyszer élünk, ha már egy rég óta dédelgetett álom akkor megcsinálom. Nagyon kevés mondhatja el, hogy az álmát éli... én most azt csinálom. Persze látom a rossz dolgokat benne, de csak pár évre tervezek, aztán egy teljesen más dolgot csinálok.


Ne egy életre válassz szakmát, próbáld meg ezt, lehet annyira megtetszik hogy abba sem akarod hagyni :D Sokan vannak így.


A lényeg hogy a vágyaid után menj ne az után amit a sok csicska gyászhuszár böfög itt meg az interneten kívül is.

2017. aug. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Előttem lévő, rosszul látod a helyzetet! 13 éves a srác, azt sem tudja mit akar és biztosan változni fog ez is. Hogyha minden gyerek az lenne felnőttkorára, ami akkor akar lenni, akkor tele lenne a föld kukással, pilótával, meg űrhajóssal. :D

Azt ajánlom a kérdezőnek, hogy ne itt tegyen fel ilyen kérdéseket, hanem a szüleinek és ők elmagyarázzák, hogy mi is a helyzet!

2017. aug. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Rosszul közelíted meg, aki naponta hazajár, nem igazi kamionos és nem is keres sokat.


Viszont ma már sofőrhiány van, ki lehet fogni egy jó munkarendet, rendes fizetéssel.


Pl. nálunk 20 nap meló, 10 nap itthon, minden ledolgozott napra kb. 85 eurót kapok. És ettől még jobbak is vannak.


Nem azt mondom, hogy ez az ideális családi élet, nem az, de azért három hétre 550 - 570 ezer nettó forint azért nem olyan rossz.

2017. aug. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Kamionozás nem család mellé való. Akárhogy is, volt olyan ismerősöm, akinek az apja kamionos volt és nem sokat volt otthon. Ha pedig jó időbeosztásod van, akkor nem keresel valami sokat és ki akar alacsony fizetést már gyerekkorában?
2017. aug. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!