Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha diákként iskolaszövetkezete...

Ha diákként iskolaszövetkezeten keresztül Wolt/Foodpanda futárként dolgozok, akkor kell fizetnem KATA-t?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok és autómmal szeretnék futárkodni. Tehát én iskola szövetkezetből mennék. De mivel biztos lesz egy olyan hét vagy hónap, amikor nem fogok tudni dolgozni pl vizsgaidőszak miatt. Ilyenkor Van valami mínusz, mint a KATA, amit levonnak tőlem, vagy diákként mentes leszek?
2021. nov. 21. 18:52
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Katat fizetned kell, a diaksagod nem ment fel alola. Azt mondjuk nem ertem miert szovetkezeten kresztul csinalod...
2021. nov. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
katás vállalkozó diákszövetkezeten keresztül? Hát én ilyet még a büdös életbe nem hallottam.
2021. nov. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Vagy iskolaszövetkezet, vagy egyéni vállalkozás. Döntsd már el.
2021. nov. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Iskolaszövetkezeten keresztül csinálnék, éppen ezért kérdeztem rán nem vonatkozik-e KATA... De nem baj
2021. nov. 21. 19:29
 5/8 anonim ***** válasza:
Ennek az egésznek így továbbra sincs semmi értelme...
2021. nov. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Biztos hogy pontosan tisztába vagy vele hogy a kata mit jelent?
2021. nov. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Srácok.. ehhez nem értek, sose voltam ilyenbe, éppen ezért nem tudom

Diákszövetkezeten keresztül szeretnék menni, hogy ne fizessek semmit az államnak csak a benzint meg esetleges szervízt a kocsimra.

2021. nov. 21. 22:17
 8/8 ascelpius ***** válasza:

Ha a diákszövin keresztül van a lehetőség, akkor nem kell KATA és fordítva. A kettő egyszerűen üti egymást, ezért nem érti egyikünk sem: nem dolgozhatsz egyszerre diákszövin keresztül KATA-sként.

Ha meg van hirdetve kérdez rá a diákszövinél, hogy ez most hogyan lenne. De őszintén, én még foodpandás/woltos futárkodást nem láttam diákszövinél meghirdetve, bár én is csak egy városban lakom, nem az egész országban.


"Diákszövetkezeten keresztül szeretnék menni, hogy ne fizessek semmit az államnak csak a benzint meg esetleges szervízt a kocsimra."

KATA-sént fizetned kell a havi 50.000 forint tételes adót (ha dolgozol, ha nem, ennyit akkor is be kell fizetned minden hónapban, hacsak nem szünetelteted a KATA-s vállalkozást)+ évi 5000 forint kamarai tagság + könyvelő havi díja (hacsak nem könyvelsz magadnak)

Diákszövisként csak SZJA-t kell fizetni, ha nem töltötted be a 25. életévet, akkor 2022-től adómentes leszel teljesen (ha nem diákszövin, hanem rendes munkavállalóként dolgozol, akkor 33.5%-ot vonnak a bruttóból, ha nem múltál el 25, akkor csak 18,5%ot vonnak le)

2021. nov. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!