Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Multicégeknél középfokú...

Multicégeknél középfokú munkavállalók élete szívás diplomás kollégáikhoz képest?

Figyelt kérdés
Mondjuk egy Bosch, Audi, Mercedes stb. méretű cégeknél?

2021. nov. 27. 18:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
jah.
2021. nov. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 ascelpius ***** válasza:
100%
Ez inkább munkakör függő, mint diploma/nem diploma. A soron nyílván nagyobb szívás dolgozni, mint az irodában. De az irodában is ülnek középfokú végzettséggel, ahogy a soron is vannak felsőfokúval.
2021. nov. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%
attól függ, én tb-ügyintézőként messze nm szívtam annyit, mint a mérnökök (kifizetőhelyet vittem)
2021. nov. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
Van egy szint ami fölé hivatalosan nem nagyon mehetsz diploma nélkül. Pl az előző cégnél ahol dolgoztam ott osztályvezető német felsőfok és mesterdiploma nélkül nem lehetett senki. (Német autoipari cég)
2021. nov. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A mi csapatunkban 3an vagyunk, kettőnknek van diplomája, de ugyanazt a munkát végezzük, ugyanazért a pénzért. Ha a munkakör különbözne, lehet más lenne a helyzet.
2021. nov. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha már elég régóta ott van a munkavállaló ahhoz, hogy felfedezzék a tehetségét, nincs baj. Egy szál érettségivel is sokra lehet vinni, ha van az embernek nyelvtudása és kellően törtető. Viszont multinál jó pozícióba nagyon nehéz bekerülni diploma nélkül, ezért ragadnak bele sokan a különböző kisfőnöki pozíciókba: feljebb már nem tudnak jutni, mert se végzettségük, se tehetségük nincs, más céghez meg csak jóval alacsonyabb pozícióba mehetnének át, mert az utolsó irodai adminisztrátortól is diplomát kérnek a HR-esek jelentkezéskor.
2021. nov. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
39%

Énis multinál vagyok.

HR osztály katasztrófa diplomás emberek havi 140-150e forintért dolgoznak,klímás iroda, kényelem stb, csak wcre is ki kell kéreckedni.

Míg én bent a soron 11 osztályal 280-320at ossze tudok keresni a hónapban, van akinek ez nem nagy összeg de nekem elég a megélésemhez és nem kell meghúznom hó végén a szíjjat. Nem minden az iroda szép ruha saját asztal. Persze máshol biztos jobban megbecsülik őket és többet kapnak csak gondoltam leirom, hogy ilyen is van.

2021. nov. 28. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem szívás, de rosszabb nekik.

Nálunk például középfokúval maximum egyszerűbb szellemi munkákat lehet elvégezni, mint műszakvezető, logisztikai adminisztrátor...stb.

Ezek mind-mind műszakba járós munkák.


Az a belépő szintű fehérgalléros, diplomás munkákhoz alapból rugalmas munkaidő+ heti 1-2 nap home office jár.Illetve, a fizetés jóval magasabb már kezdőként is, mint az előbbi csoportnál.

2021. nov. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A középfokú és tud jól keresni és kényelmes munkája, de egy bizonyos szinttől már a diploma a minimum. Két multinál is dolgoztam. Jellemzően a Hr-n középfokú végzettséggel dolgoztak, a hr vezetők rendelkeztek diplomával.
2021. nov. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Attól függ ki mit és hol csinál és kihez méred
2021. nov. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!