Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdőként ki mennyi idő...

Pályakezdőként ki mennyi idő alatt talált munkát?

Figyelt kérdés
Elsősorban olyanok tapasztalata érdekel aki a szakmájában helyezkedett el, de kíváncsi vagyok arra is aki szakmájában akart elhelyezkedni de nem tudott mennyi idő után keresett szakmáján kívüli munkát és tudott elhelyezkedni?

2021. nov. 29. 11:28
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
Egyetem mellett keresek munkát szeptember óta, eddig semmi siker.
2021. dec. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
3 hónap után sem találtam munkát.
2021. dec. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Nekem volt tuti befutó tippem egyetem befejezese előtt. Fel is vettek, de nem volt az igazi. En sem, a fizetés sem, szoval arra jó volt, hogy az első tapasztalatokat beírjam a kövi munkahelyre.
2021. dec. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
69%
Soha nem vettek fel a szakmáimba, ezért vállalkozó lettem. Előtte meg fekete munkák, bitcoin befektetés stb.
2021. dec. 14. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Az első szakmámban soha. Mindenki eleresztette a pályakezdőket nem alkalmazunk dumát.

Elvégeztem egy tanfolyamot. Ezzel dettó ugyanez.


Szóval elhelyezkedtem egy betanított munkában. Gyűlölöm, mint a szart.

2022. ápr. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Az első szakmámmal engem sem vettek fel sehová, se a 2. szakmámmal. Vagyonőrként protezsáltak be egy helyre, aztán vagyonőr lettem, most gyárban dolgozom. Szóval szakmunkással 0 szakmai tapasztalattal sehova nem vesznek fel!
2022. ápr. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

#16


Így van.

15-en végeztünk a szakmunkás iskolában annak idején. Kivétel nélkül mindenki megpróbált elhelyezkedni, 4 (!!!) embernek sikerült.

A többiek beszívták. Valakiből gyári melós lett, valakiből kamionsofőr, gépkezelő, targoncás. Aztán meg megy a sírás-rívás, hogy nincs utánpótlás, meg, hogy a fiatalok nem akarnak dolgozni.


Ha az ember most is felmegy egy álláshirdető portálra pályakezdőként lóf... lehetőség nincs.

Múltkor néztem profession.hu-n a hegesztő állásokat. 200+ hirdetés közül kb 10 írta, hogy várnak pályakezdőt is (és ez még nem garancia arra, hogy felvesznek).

2022. ápr. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Még Bsc alatt célzottan csak szakmába vágó diákmunkákat kerestem. Az első csak épp hogy érintőlegesen kapcsolódott hozzá, majd a második már teljesen szakmába vágó munka volt, így már a többinél nagy előnyben voltam más jelentkezőkhöz képest. Ezek kisebb-nagyobb projektmunkák voltak, 2 év alatt 4. Msc-re már úgy mentem, hogy ha találok munkát közben akkor otthagyom, ez első félév végén ez meg is történt. Fél évig voltam gyakornok, majd 4 hónapig álláskereső, végül a jelenlegi munkahelyemre az előző gyakornoki helyen lévő főnököm ajánlott be.
2022. ápr. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Hátha valakit érdekel, és erőt ad majd valakinek, hasonló helyzetben.

Majdnem 1 év telt ez azóta, hogy elkezdtem állásokat nézegetni és 10 hónap telt el azóta, hogy az első helyre elkuldtem az önéletrajzom mire sikerült szakmámban munkát találni a 10 hónap alatt fél évet dolgoztam alkalmival kereskedelemben, mire elegem lett és utolsó lehetőségként mielőtt gyárba jelentkeztem volna egy fb csoportba írtam ki mit keresek és így sikerült találni hosszú keresés után, még csak pár hónapja dolgozom náluk, de nagyon hálás vagyok nekik. Úgyhogy kitartást, mert van ilyen munkáltató is :)

2022. ápr. 30. 21:04
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Akkor össze teheted a 2 kezed, mert 2006-2008 között akár hogy próbálkoztam a szakmámban még úgy is hogy betanulás időt ne fizessék, azt is felajánlva sem vettek fel sehová. Ezért kénytelen voltam, vagyok egész más területen szenvedni.
2022. máj. 1. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!