Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Multinál állásajánlat esetén...

Multinál állásajánlat esetén lehet nagyobb bért kialkudni?

Figyelt kérdés

Voltam egy állásinterjún mérnöki pozícióval kapcsolatban ahol nettó 350-360ezer Ft bérigényt mondtam, a kapott ajánlat pedig nettó 350-et tartalmaz. Nem veszik rossz néven ha ellenajánlatként 360-at mondok?


Hogyan érdemes kicsit nagyobb összeget kiharcolni?



2021. dec. 1. 09:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
43%
Lehet, én 390-et mondanék
2021. dec. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
72%
Ebben az esetben vagy fogadd el a 350et vagy keress másikat. A cég nem véletlenül nem 360at ad, az meg borzasztóan kicsinyes lenne ha most még 10 ezer forintokon elkezdenél alkudozni.
2021. dec. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Igen, én is úgy érzem, hogy ilyen kevés összegen olyan fura lenne szarakodni.
2021. dec. 1. 09:31
 4/17 anonim ***** válasza:
95%
350be állapodtatok meg, utólag már nem szoktak ezen változtatni. Kezdésnél annyit kell bemondanod, amit akarsz.
2021. dec. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%
Érdekes hogy nem bruttóban adják meg, enke ez gyanús lene.
2021. dec. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nyilván bruttóban van, de nekem a nettó többet mond ezért átszámoltam.
2021. dec. 1. 09:35
 7/17 anonim ***** válasza:
91%

Nem veletlenul szokas nagyobb bersavot megadni.

Meg eleve erdemes tobb ceggel interjuzni egyszerre, hogy tobb ajanlattal jobb alkupozicioban legyel.

2021. dec. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
95%

Bérsávon én úgy szoktam megadni, hogy a minimum amiért elvállalnám és +150 a teteje.

Értsd br 700-850 000.

Tízezer forintokkal nem sokat nyersz.

2021. dec. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
67%
Mondjuk nem ártana tudni, hogy milyen "mérnök" mennyi tapasztalattal stb.
2021. dec. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
83%

2 dolgot erdemes ilyenkor figyelni. Az egyik, hogy ugy mondj berigenyt, hogy miutan kimondtad, nyitott maradjon a kerdes. Ezt a te esetedben nagyobb (de nem tul nagy) intervallummal (ahol a minimum valoban az az osszeg ami alatt nem mesz oda dolgozni), es az egyeb juttatasoktol valo fuggoseggel ered el. Nyilvan beszeltek (es kell is beszelni) az egyeb juttatasokrol. De, egyreszt mivel ezek adhatok, valtozhatnak, es a legtobb helyen meg ha bele is kerul a szerzodesbe pl. a 13. havi fizetes, azt az eves teljesitmenytol teszik fuggove. Ami ugye szubjektiv, azaz ezzel ok is nyitva hagyjak a kerdest ugy, hogy a szerzodesben szerepel a 13. havi. Te is tedd ezt. Igy ha kapsz egy ajanlatot, meg alkupozicioban vagy.

A masik, hogy a berigeny tetejet a "kerek" szamok ala lodd 10-20 eft-al. Ez csupan formalitas, de van jelentosege. Pl. ha egy poziciora 3-400 eft a keret, es te 400-ra lovod a tetejet, szinte biztos hogy alkudni fognak, 350-re. Ha 380-390-et jelolsz meg plafonnak, raneznek, nem 4-essel kezdodik, intervallunon belul van, kisebb esellyel alkudnak pofatlanul.

2021. dec. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!