Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Álláskeresési járadékot...

Álláskeresési járadékot kizárólag a lakóhelyemzez tartozó munkaügyi irodában tudok igényelni?

Figyelt kérdés
Elvesztettem az állásomat és álláskeresési járadékot szeretnék igényelni. A bejelentett lakóhelyem vidéken van, viszont jelenleg Budapesten élek. El tudom-e itt is intézni vagy muszáj az otthoniban intézkednem?

#Állás,járadék,
2021. dec. 2. 05:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem, viszont sokkal egyszerűbb lenne az életed, ha eleget tennél a jogszabályi kötelezettségednek és bejelentenéd a valós tartózkodási helyed
2021. dec. 2. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Számíts arra, hogy kekeckedni fog az ügyintéző. Nálam anno úgy volt, hogy az állandó lakcímemen éltem (oda is mentem területileg), de tartózkodási hely még volt a kártyámon. Tudtam, hogy ki vagyok már jelentve onnan, így nem kellett utánamennem, nem csináltattam új kártyát emiatt.


Na ezt el is mondtam az ügyintézőnek, hogy csak az állandó lakcím él, azt írja be, de elkezdett kekeckedni, hogy ő azt írja be ami a kártyán van és kész, de mondom fogja már fel, hogy a nyilvántartásban se él, őt nem érdekli.

Úgy kellett még külön visszamenni asztalt csapkodni, hogy az értesítési cím az állandó lakcím legyen, és ne a nemlétező tartózkodási hely.


Szóval ez alapján számíts rá, hogy a nemlétező tartózkodási helyedet tutira nem fogja neked felvezetni, bármit kapsz, azt otthonra, vidékre fogod kapni.

2021. dec. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Vagy intézd online és akkor nem vagy kiszolgáltatva az ügyintézők éppen aktuális hangulatának.
2021. dec. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem Eger melletti az allando cimem, de evek ota Pesten elek. Egerben inteztem el, nagyon kedves es segitokesz volt az ugyintezo. Mondta, hogy ha talalok uj munkat online vavy postan is el tudom intezni, nem muszaj visszamennem Egerbe es ott intezkedni. Mindenre valaszolt es adott telefonszamot is, hogy ha van kerdesem nyugodtan hivjam.
2021. dec. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az online jelentkezés ilyen esetben nekem olyan jól sikerült, hogy vidékre küldte ki a rendszer, ők meg felhívtak hogy most ez mi :D


(vidéki állandó lakcím, BP tartózkodási, még a nyáron átvettek a budapesti munkaügyi központban, ott mondták hogy nyugodtan intézzem online)

2021. dec. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, a lényeg lemaradt: próbáld meg online nyugodtan, úgyis szólnak ha valami nem okés :D a következő jelentkezésig pedig remélhetőleg már találsz munkát :) (én már a következő szerencsétlen jelentkezésemet írtam le, elnézést)
2021. dec. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ügyfelkapun is be tudsz jelentkezni. Én is Bp-en élek és hazautaztam a bejelentkezéshez, nem csináltak problémát, sőt, az ügyintéző mondta, hogy lehet online, így nem kell plusz az utazás költségével számolni.


Tudd ,hogy ha 3 hónapnál hamarabb találsz munkát, akkor a járadék hátralevő összegenek 80%át kérheted.

2021. dec. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!